Przed nami mglisty i pochmurny czwartek

2023.12.14 07:52
W czwartek nie musimy obawiać się wystąpienia żadnych opadów atmosferycznych. Nad Białymstokiem mogą pojawić się ciemne chmury i gęsta mgła.
Przed nami mglisty i pochmurny czwartek
Fot: Pixabay

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, czwartek w naszym mieście będzie mglisty i pochmurny. Temperatura odczuwalna spadnie dziś do -2°C. Zachmurzenie pokryje całą powierzchnię białostockiego nieba. Prognozy nie wskazują jednak na to, abyśmy musieli się dziś obawiać wystąpienia jakichkolwiek opadów atmosferycznych.

Termometry wskażą maksymalnie 1°C w ciągu dnia i -4°C w nocy.

Wiatr przybędzie do nas z północny. Jego porywy osiągać mogą prędkość nawet do 40 km/h. Barometry wskażą ciśnienie atmosferyczne na poziomie 1010 hPa. Stan wilgotności powietrza w dalszym ciągu wynosić będzie 100 proc. Panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Wschód słońca mogliśmy dziś dostrzec o godzinie 7:34. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:21. Zachodu słońca możemy spodziewać się o godzinie 15:09. Dzień potrwa przez 7 godzin i 35 minut. Księżyc wzejdzie o godzinie 9:44, a jego zachód zapowiedziano na godzinę 15:59. Noc z czwartku na piątek trwać będzie przez 16 godzin i 25 minut.

Czwartek, 14 grudnia to 348. dzień bieżącego roku. W kalendarzu świąt nietypowych znajdziemy dziś takie okazje do świętowania, jak: Dzień Małpy oraz Dzień Pamięci 47 Roninów.

Swoje imieniny obchodzą: Izydor, Noemi, Agnellus, Arseniusz, Bertold, Druzus, Eutropia, Gorzysław, Heron, Jan, Nahum, Nikazjusz, Nikazy, Pompejusz, Sławobor, Teodor, Wenancjusz, Wenanty, Wiator oraz Zozym.

Przysłowie na czwartek:

"Taką pogodę Nowy Rok przynosi, jaka na Jana od Krzyża się głosi".

Cytat dnia:

"Na­wet gdy­byś dał człowieko­wi wszys­tkie wspa­niałości świata, nic mu nie po­może jeśli nie ma przy­jaciela, które­mu mógłby o tym powiedzieć." - Johann Wolfgang Goethe

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1710 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39