Przed nami naprawdę mroźny poniedziałek. W nocy temperatura spadnie do -19!

2024.01.08 07:34
Nowy tydzień powitamy naprawdę srogim mrozem. Miłą odmianą będzie jednak prawie bezchmurne niebo i widok iskrzących na niebie promieni słońca.
Przed nami naprawdę mroźny poniedziałek. W nocy temperatura spadnie do -19!
Fot: Pixabay

Według zapowiedzi synoptyków, drugi tydzień bieżącego roku przyniesie nam prawdziwy atak zimy. Temperatura odczuwalna spadnie nawet do -17°C. Nie musimy jednak obawiać się wystąpienia żadnych opadów atmosferycznych. Zachmurzenie zajmie zaledwie 39 proc. powierzchni białostockiego nieba. Będzie to miła odmiana po wielu dniach niemalże całkowitego zachmurzenia.

Termometry wskażą maksymalnie -12°C w ciągu dnia. Nocą, temperatura powietrza spadnie nawet do -19°C.

Wiatr przybędzie do nas dziś z północnego-wschodu. Jego porywy będą osiągały prędkość maksymalnie do 40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 1031 hPa. Stan wilgotności powietrza utrzymywać się będzie na poziomie 74 proc. Panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Słońce wzeszło dziś o godzinie 7:39. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:33, a zachód słońca zapowiedziano na godzinę 15:28. Dzień trwać będzie przez 7 godzin i 49 minut. Księżyc zjawi się na horyzoncie o godzinie 4:52 i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, który przypada na godzinę 12:02. Noc z poniedziałku na wtorek potrwa przez 16 godzin i 11 minut.

Poniedziałek, 8 stycznia to ósmy dzień bieżącego roku. Jeśli zajrzymy dziś do kalendarza świąt nietypowych, odnajdziemy w nim następujące okazje do świętowania: Dzień Sprzątania Biurka, Dzień Elvisa Presleya oraz Dzień Rotacji Ziemi.

Swoje imieniny obchodzą: Erhard, Seweryn, Wawrzyniec, Albert, Apolinary, Heladia, Heladiusz, Laurencjusz, Laurenty, Maksym, Mroczysław, Mścisław oraz Teofil.

Przysłowia na poniedziałek:

"Kiedy w styczniu rośnie trawa marna w lecie jest potrawa";
"Gdy w zimie nie było śniegu to go wiele spadnie w Kwietniu".


Cytat dnia:

"Życie ludzkie na pozór to zwykły kawał, lecz on nie jest tak prosty, jak by się zdawał." - Tadeusz Boy-Żeleński

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1275 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39