Przed nami pierwszy weekend kwietnia! Jaka będzie pogoda?

2024.04.05 07:00
Do stolicy województwa podlaskiego nadciąga ocieplenie! W ciągu tego weekendu spodziewać się jednak możemy przelotnych opadów deszczu i silnego wiatru.
Przed nami pierwszy weekend kwietnia! Jaka będzie pogoda?
Fot: Pixabay

Piątek, 5 kwietnia

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, piątek przyniesie do naszego miasta obfite opady deszczu. Będzie jednak znacznie cieplej niż w ciągu minionych dni.

Ogólne warunki pogodowe

Na termometrach zobaczymy dziś maksymalnie 15°C w ciągu dnia i 8°C w nocy. Wartość temperatury odczuwalnej oszacowano na 12°C.

Zawieje dość silny, południowo-zachodni wiatr. Jego porywy będą osiągały prędkość nawet do 50 km/h. Zachmurzenie pokryje 90 proc. powierzchni białostockiego nieba.

Barometry wskażą ciśnienie atmosferyczne na poziomie 1014 hPa. Stan wilgotności powietrza wzrośnie do 64 proc. Warunki biometryczne pozostaną niekorzystne.

Sobota, 6 kwietnia

W sobotę również lepiej nie rozstawać się z parasolką. W ciągu dnia mogą pojawić się przelotne opady deszczu. Będzie jednak dość ciepło, a spoza ciemnych chmur momentami wyłonią się promienie wiosennego słońca.

Ogólne warunki pogodowe

Nasze termometry wskazywać będą maksymalnie 16°C za dnia i 6°C. Szacunkowa wartość temperatury odczuwalnej to 15°C.

Do stolicy województwa podlaskiego nadciągnie dość silny, południowo-zachodni wiatr. Maksymalna prędkość jego porywów to 50 km/h. Pomimo zapowiadanych na ten dzień przelotnych opadów deszczu, zachmurzenie pokryje nie więcej niż 60 proc. powierzchni nieba.

Stan wilgotności powietrza wzrośnie do 70 proc. Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać będzie się na poziomie 1014 hPa. W dalszym ciągu panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Niedziela, 7 kwietnia

Niedziela będzie pierwszym od dłuższego czasu dniem bez opadów deszczu. Synoptycy zapowiadają dużo słońca, wzrost temperatury powietrza oraz subtelny powiew wiosennego wiatru.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 19°C w ciągu dnia i 8°C w nocy. Wartość temperatury odczuwalnej oszacowano na 18°C.

Wiatr nadciągnie do naszego miasta z południowego-zachodu. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 25 km/h. Zachmurzenie pokryje nie więcej niż 60 proc. powierzchni białostockiego nieba.

Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 1021 hPa. Stan wilgotności powietrza spadnie do 55 proc. Po raz pierwszy od dłuższego już czasu, w stolicy województwa podlaskiego panować będą korzystne warunki biometryczne.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1744 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39