Przed nami słoneczny czwartek

2024.03.14 06:39
Czwartek upłynie nam w towarzystwie wiosennych promieni słonecznych i subtelnego wiatru. Parasolki możemy dziś spokojnie pozostawić w naszych domach.
Przed nami słoneczny czwartek
Fot: Pixabay

W stolicy województwa podlaskiego rozpoczynamy właśnie słoneczny i pogodny czwartek. Synoptycy zapowiadają, że nie musimy dziś obawiać się ani opadów deszczu, ani porywczego wiatru.

Ogólne warunki pogodowe

Nasze termometry wskażą dziś maksymalnie 9°C w ciągu dnia i 0°C w nocy. Wartość temperatury odczuwalnej oszacowano na 7°C.

Z południa nadciągnie dziś do nas łagodny powiew wiatru. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 25 km/h. Zachmurzenie pokryje maksymalnie 60 proc. powierzchni nieba.
Stan wilgotności powietrza spadnie do 76 proc. Barometry wskażą ciśnienie atmosferyczne na poziomie 1020 hPa. Panować będą korzystne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Słońce rozbłysło dziś na białostockim niebie o godzinie 5:43. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:36, a zachód słońca zapowiedziano na godzinę 17:30. Długość dzisiejszego dnia wyniesie 11 godzin i 47 minut.

Księżyc zjawił się ponad naszym miastem już o godzinie 7:02. Będziemy mogli go podziwiać aż do godziny 23:49. Noc z czwartku na piątek potrwa przez 12 godzin i 13 minut.

Nietypowe święta i imieniny

Czwartek, 14 marca to 74. dzień bieżącego roku. W kalendarzu świąt nietypowych znajdziemy dziś następujące okazje do świętowania: Światowy Dzień Nerek, Dzień Liczby Pi, Biały Dzień, Międzynarodowy Dzień Sprzeciwu Wobec Tam, Dzień Motyli oraz Międzynarodowy Dzień Działań na rzecz Rzek.

Swoje imieniny obchodzą: Jakub, Matylda, Afrodyzja, Afrodyzjusz, Afrodyzy, Bożeciecha, Eutychiusz, Ewa, Fawila, Leon, Leona, Łazarz, Piotr oraz Pamela.

Przysłowia na czwartek:

"W marcu, gdy są grzmoty, urośnie zboże ponad płoty";
"Suchy marzec, mokry maj, będzie żytko niby gaj";
"Marzec uparty stroi z pługiem żarty".


Cytat dnia:

"Jeżeli kochasz, czas zawsze odnajdziesz, nie mając nawet ani jednej chwili." - Jan Twardowski

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1879 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39