Przed nami słoneczny wtorek! Do Białegostoku nadciąga ocieplenie

2024.04.23 06:18
Pomimo umiarkowanego poziomu zachmurzenia, w ciągu dzisiejszego dnia mogą pojawić się przelotne opady deszczu. W stolicy województwa podlaskiego zjawi się subtelny wiatr, a temperatura odczuwalna będzie wyższa niż w ciągu minionych dni.
Przed nami słoneczny wtorek! Do Białegostoku nadciąga ocieplenie
Fot: Pixabay

Nasze termometry wskazywać dziś będą maksymalnie 10°C w ciągu dnia i 2°C w nocy. Wartość temperatury odczuwalnej oszacowano na 9°C.

Zawieje subtelny, północno-zachodni wiatr. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 12 km/h. Zachmurzenie pokryje nie więcej niż 60 proc. powierzchni białostockiego nieba.

Synoptycy zapowiadają, że w ciągu dnia mogą pojawić się niewielkie, przelotne opady deszczu. Stan wilgotności powietrza utrzymywać się będzie na poziomie 56 proc. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 1020 hPa. Warunki biometryczne pozostaną korzystne.

Długość dnia i nocy

Słońce wzniosło się ponad naszym miastem już o godzinie 5:10 i pozostanie widoczne aż do godziny 19:41. Długość dzisiejszego dnia to 14 godzin i 33 minuty.

Na wtorkową noc przypada pełnia księżyca. Podziwiać ją będziemy mogli od godziny 19:26 do godziny 04:53. Noc z wtorku na środę potrwa przez 9 godzin i 31 minut.

Nietypowe święta: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, Dzień Geografa, Międzynarodowy Dzień świadomości Fibrodysplasia Ossificans Progressiva (FOP), Dzień Języka Hiszpańskiego oraz Dzień Języka Angielskiego.

Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech, Achilles, Adalbert, Egidia, Feliks, Fortunat, Gabriela, Gerard, Gerarda, Helena, Idzi, Ilona, Maria, Marol, Wojciecha oraz Nastazja.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1301 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39