Przed nami wyjątkowo pogodny weekend!

2024.01.26 07:46
Nadchodzący weekend przyniesie nam odpoczynek od mrozu i uciążliwych opadów deszczu. Będzie pochmurno, lecz dość ciepło. Zelżeją też powiewy wiatru.
Przed nami wyjątkowo pogodny weekend!
Fot: Pixabay

Piątek, 26 stycznia

Synoptycy zapowiadają, że piątek będzie najzimniejszym dniem w ciągu nadchodzącego weekendu. Pomimo dużego zachmurzenia, nie musimy obawiać się dziś ulewnych deszczy, ani opadów śniegu.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 1°C za dnia i -1°C w nocy.
Wartość temperatury odczuwalnej specjaliści oszacowali na -2°C. Zawieje subtelny, północno-zachodni wiatr. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 25 km/h. Zachmurzenie pokryje 99 proc. powierzchni białostockiego nieba.

Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie dziś do 1020 hPa. Stan wilgotności powietrza utrzymywać się będzie na poziomie 81 proc. Po raz pierwszy od dłuższego czasu, w stolicy województwa podlaskiego panować będą korzystne warunki atmosferyczne.

Długość dnia i nocy

Słońce pojawiło się na horyzoncie już o godzinie 7:21. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:40, a zachód słońca nastąpi dopiero o godzinie 15:59. Dzień trwać będzie przez 8 godzin i 38 minut.

Wschód księżyca zapowiedziano na godzinę 16:29, a jego zachód na godzinę 8:17. Długość nocy z piątku na sobotę wyniesie 15 godzin i 22 minuty.

Nietypowe święta i imieniny

Piątek, 26 stycznia to dwudziesty szósty dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych, obchodzimy dziś: Światowy Dzień Celnictwa, Dzień Dialogu z Islamem, Dzień Transplantacji, Dzień Drugiej Połówki oraz Dzień Australii.

Swoje imieniny świętują: Paula, Tytus, Andrzej, Ksenofont, Leon, Leona, Skarbimir, Teogenes, Tymoteusz oraz Żeligniew.

Przysłowie na piątek:

"Kiedy w styczniu lato w lecie zimno za to".

Cytat dnia:

"W krop­lach dni pow­szed­nich, tak sa­mo jak i w morzu, całe niebo można zobaczyć." - Maria Dąbrowska

Sobota, 27 stycznia

W sobotę będzie wciąż dość pochmurno, lecz ciepło i prawie całkowicie bezwietrznie. Synoptycy nie zapowiadają na ten dzień wystąpienia żadnych opadów atmosferycznych.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 2°C w ciągu dnia i -1°C w nocy.
Temperatura odczuwalna wzrośnie do 0°C . W sobotę towarzyszyć nam będzie lekki, zachodni wiatr. Prędkość jego porywów oszacowano na maksymalnie 12 km/h. Zachmurzenie pokryje 88 proc. powierzchni nieba.

Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać będzie się na poziomie 1019 hPa. Stn wilgotności powietrza wyniesie 92 proc. W Białymstoku panować będą neutralne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Wschód słońca będziemy mogli dostrzec już o godzinie 7:20. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:40, a zachód zapowiedziano na godzinę 16:01. Długość dnia wyniesie 8 godzin i 41 minut.

Księżyc pojawi się na horyzoncie o godzinie 17:45 i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, który przypada na godzinę 8:32. Noc z soboty na niedzielę potrwa przez 15 godzin i 19 minut.

Nietypowe święta i imieniny

Sobota, 27 stycznia to dwudziesty siódmy dzień bieżącego roku. Z kalendarza świąt nietypowych dowiadujemy się o następujących, przypadających na ten dzień okazjach do świętowania: Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia oraz Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Swoje imieniny obchodzić będą: Jerzy, Witalian, Adalruna, Alruna, Chryzostom, Dacjusz, Datyw, Elwira, Henryk, Jan, Julian, Leander, Lotar, Natalis, Ninomysł, Przemysław, Przybysław, Przybyrad, Rozalia, Teodoryk oraz Angelika.

Przysłowie na sobotę:

"Kiedy styczeń najostrzejszy tedy roczek najpłodniejszy".

Cytat dnia:

"Sukces to drabina, po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach." - Philip Wylie

Niedziela, 28 stycznia

Niedziela będzie najcieplejszym dniem w ciągu tego weekendu. Białostockie niebo w dalszym ciągu spowijać będą ciemne chmury. Synoptycy przewidują na ten dzień duży skok ciśnienia atmosferycznego.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 3°C w ciągu dnia i -1°C w nocy.
Po raz pierwszy od dłuższego czasu, temperatura odczuwalna wzrośnie powyżej zera i utrzymywać się będzie na poziomie 1°C. Subtelny wiatr przybędzie do nas z północnego-zachodu w porywach maksymalnie do 12 km/h.

Zachmurzenie pokryje całą powierzchnię białostockiego nieba. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 1037 hPa. Stan wilgotności powietrza wyniesie 96 proc. W naszym mieście wciąż panować będą neutralne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Słońce rozbłyśnie na białostockim niebie o godzinie 7:18. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:40, a zachód słońca zapowiedziano na godzinę 16:03. Dzień trwać będzie przez 8 godzin i 45 minut.

Księżyc pojawi się na horyzoncie o godzinie 18:59, a jego zachód przypada na godzinę 8:43. Noc z niedzieli na poniedziałek potrwa przez 15 godzin i 15 minut.

Nietypowe święta i imieniny

Niedziela, 28 stycznia to dwudziesty ósmy dzień bieżącego roku. Według kalendarza świąt nietypowych obchodzić w tym dniu będziemy: Światowy Dzień Trędowatych, Międzynarodowy Dzień Mobilizacji przeciwko Wojnie Nuklearnej, Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych, Dzień Piszczałek i Fujarek oraz Międzynarodowy Dzień LEGO.

Swoje imieniny świętować będą: Karol, Tomasz, Agnieszka, Augustyn, Blizbor, Boguwola, Flawian, Jakub, Julian, Kalinik, Krzesąd, Leonid, Manfred, Manfreda, Maria, Olimpia, Piotr, Radomir, Roger, Świedarg, Tyrs, Waleriusz oraz Walery.

Przysłowia na niedzielę:

"Na Świetego Karola wyjrzy spod śniegu rola";
"Urodzaje da rola gdy deszcz leje w Karola".


Cytat dnia:

"Pot­rze­ba dwóch lat, aby nau­czyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nau­czyć się milczeć." - Ernest Hemingway

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

998 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39