Przed Pałacem Branickich stoją wojskowi i czołgi

2023.06.16 12:48
Przed Pałacem Branickich zaczął się Piknik Wojskowy. Na miejscu można zobaczyć czołgi, pojazdy wojskowe, stoiska tematyczne, a także wiele innych.
Przed Pałacem Branickich stoją wojskowi i czołgi
Fot: Daria Lickiewicz

Dzisiejszy piknik wojskowy przyciągnął szeroką publiczność. Na miejscu pojawili się nastolatkowie, rodziny z dziećmi, a także osoby starsze. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Tematem przewodnim wydarzenia jest nowo formowana jednostka wojskowa - 1. Dywizja Piechoty Legionów, która będzie operowała na terenie województwa podlaskiego.

Cała impreza dzieje się w centrum Białegostoku, a konkretnie na placu przed Pałacem Branickich. Na całej szerokości placu rozstawione są stoiska należące m.in. do 9. Batalionu Dowodzenia, 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej i 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego. Na miejscu znajdują się także stanowiska zachęcające do dołączenia do wojska. Chętni mają okazję dowiedzieć się więcej na temat pracy żołnierza od samych osób pełniących służbę w siłach zbrojnych. Przy stoiskach można także zobaczyć profesjonalny sprzęt wojskowy, dowiedzieć się więcej na temat pierwszej pomocy, a także zaczerpnąć porad na temat szkoły przetrwania.

- To piknik wojskowy, na który przyszło dużo ludzi, a jest to sam początek wydarzenia. Przygotowaliśmy dużo atrakcji, które cieszą się zainteresowaniem przybyłych - powiedział jeden z wojskowych.

Największym zainteresowaniem ze strony najmłodszych, a także dorosłych mężczyzn cieszyły się czołgi. Oprócz dania możliwości obejrzenia tych pojazdów z bliska, organizatorzy pokazują na miejscu także ich wnętrze. Czołgi można zobaczyć przy Pałacu Branickich od strony ul. Legionowej.

- Bardzo nam się podoba to wydarzenie, jednak najbardziej podobają nam się czołgi. Przyszliśmy dzisiaj na to wydarzenie z synkiem - powiedziała jedna z uczestniczek.

Znalazło się także coś dla miłośników kuchni, albowiem na pikniku można także spróbować grochówki, czyli wojskowego przysmaku.

Na piknik wojskowy można się wybrać dzisiaj do godz. 16:00. Wydarzenie odbywa się przed Pałacem Branickich. Wstęp jest bezpłatny.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1795 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39