Przed zakupami można zdezynfekować wózek. Ciekawy pomysł sieci marketów

2018.01.22 11:19
Jedna z sieci supermarketów postanowiła zadbać o higieniczne zakupy swoich klientów. Jak wiadomo, sklepowe wózki to siedlisko bakterii. Dlatego można je będzie zdezynfekować.
Przed zakupami można zdezynfekować wózek. Ciekawy pomysł sieci marketów
Fot: Materiały prasowe
Urządzenie do dezynfekcji wózków w sklepach Kaufland

Od dawna wiele się mówi o tym, jak brudne są wózki sklepowe. Badania naukowców z Arizony wykazały, że na wielu z nich znajdują się bakterie gronkowca, E.coli czy jaja pasożytów.
Warto o tym pamiętać, gdyż często do wózków są wkładane dzieci, które trzymają za uchwyt, a później wkładają ręce do buzi, narażając swoje zdrowie.

Kaufland postanowił temu zaradzić. W sklepach tej sieci pojawiły się urządzenia, dzięki którym można zdezynfekować wózki oraz zadbać o higienę dłoni.

"Klienci sklepów Kaufland mogą korzystać z automatycznego dozownika płynu dezynfekującego lub chusteczki nawilżanej, którą można przetrzeć uchwyt wózka lub koszyka albo dłonie. To udogodnienie, które wpływa nie tylko na komfort zakupów, ale przede wszystkim na zdrowie" informuje biuro prasowe sklepu.

Urządzenia znajdują się już w 204 z 206 sklepów. Docelowo będzie można korzystać z nich w każdym markecie tej sieci.

Skep Kaufland w Białymstoku działa od kilku miesięcy. Więcej: W Białymstoku będziemy mieli Kaufland. Otwarcie już niebawem. Markety tej marki znajdują się także w: Hajnówce, Suwałkach, Bielsku Podlaskim, Augstowie i Łomży.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1625 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39