Przejażdżka zabytkowym "ogórkiem" i zwiedzanie wieży zegarowej

2021.06.24 15:01
To nie lada gratka dla miłośników starych autobusów, ale także dla wszystkich, którzy chcieliby poczuć klimat dawnych lat. W każdą niedzielę podczas wakacji można przejechać się "ogórkiem".
Przejażdżka zabytkowym "ogórkiem" i zwiedzanie wieży zegarowej
Fot: Ewelina Sadowska - Dubicka

"Autobus czerwony, przez ulice mego miasta mknie, mija nowe, jasne domy, i ogrodów chłodny cień. Czasem dziewczę spojrzenie rzuci ku nam, jak płomienny kwiat. Nowy jest nie tylko Nowy Świat, u nas nowy każdy dzień. A motor tak huczy, dudni basem ponad miastem w tej tonacji radości, w której serce moje gra. Autobus czerwony, a w nim ludzie, choćby każdy z was" - tak pisał o tym pojeździe Kazimierz Winkler, a śpiewał Andrzej Bogucki z Chórem Czejanda.

Uroczy, jedyny w swoim rodzaju Jelcz 043, powszechnie nazywany "Ogórkiem" wyrusza na ulice Białegostoku.

Miasto Białystok udostępnia wszystkim chętnym przejażdżki tym autobusem. Takie wycieczki były organizowane już w zeszłych latach. Cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Można z nich skorzystać w każdą niedzielę, kursy ruszają o godz. 11:00, 12:00 oraz 13:00 z przystanku przy Pałacu Branickich (plac Jana Pawła II). Przejazdy są bezpłatne!

Bezkosztowo można także zwiedzać wieżę zegarową w Bramie Wielkiej Pałacu Branickich. Zwiedzanie trwa do 30 min., odbywa się codziennie w godz. 10:30 a 17:30, co pół godziny.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1516 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39