Przekazywał informacje o zdarzeniach drogowych. Ruszyła sprawa nieuczciwego policjanta

2015.11.03 00:00
We wtorek (3.11) przed Sądem Rejonowym ruszyła sprawa dotycząca policjanta, który miał przekazywać informacje o zdarzeniach drogowych jednemu z podlaskich laweciarzy.
Przekazywał informacje o zdarzeniach drogowych. Ruszyła sprawa nieuczciwego policjanta
Fot: JF
Oskarżony podczas rozprawy zakrywał się czapką

Policjantowi zarzuca się, iż przynajmniej przez dwa miesiące kontaktował się z właścicielem firmy holowniczej, by przekazywać mu informacje o wypadkach i kolizjach. Dzięki nim laweciarz jako pierwszy zjawiał się na miejscu zdarzenia i "zdobywał" nowych klientów. Zarobkiem dzielił się z nieuczciwym mundurowym.

Mimo iż zarówno laweciarz, jak i funkcjonariusz kontaktowali się tylko za pomocą telefonów na kartę i często zmieniali numery, to zostali namierzeni. Policjant początkowo przyznał się do winy, później jednak zmienił zdanie, twierdząc, że była to jedynie koleżeńska usługa a nie sprzedaż informacji. Za każdą przekazaną wiadomość o zdarzeniu miał dostawać 50 zł. Zakłada się, iż w ten sposób zarobił około 5 tys. zł. Funkcjonariusz przez dwa lata pracował jako dyżurny w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku.

Do winy przyznał się za to właściciel firmy holowniczej, który dobrowolnie poddał się karze. Otrzymał 2 lata więzienia w zawieszeniu oraz grzywnę w wysokości 6 tys. zł.

Podczas rozprawy oskarżony policjant zakrywał swoją twarz. Na głowie miał też czapkę, której nie chciał zdjąć, bo jak sam powiedział sędziemu, "źle się czuł i miał dreszcze". Nie zgadzał się także na ujawnienie jego danych oraz wizerunku w mediach.

Na pierwszej rozprawie nie zjawił się obrońca policjanta, dlatego na jego prośbę rozprawę przełożono na 22 grudnia bieżącego roku.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1404 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39