Przełamanie nastąpi w Gdańsku?

2013.11.08 00:00
Po trzech tygodniach przerwy zawodnicy I ligi futsalu (grupa północna) wracają do rywalizacji. W niedzielę (10.11) Elhurt-Elmet Helios Białystok zmierzy się na wyjeździe z Vamosem Gdańsk.
Fot: M. Kardasz

Mimo długiej przerwy podopieczni trenera Dariusza Gołdowskiego nie próżnowali. Białostoczanie 26 października rozegrali awansem mecz 7. kolejki z Red Dragons Pniewy, które przegrali we własnej hali 2:4 (0:1).

Najbliższy rywal Elhurtu-Elmet zajmuje obecnie trzecią pozycję w tabeli. Gdańszczanie w przeciągu trzech kolejek wywalczyli sześć punktów. Zawodnicy Vamosu strzelają dużo goli ale mają też najbardziej dziurawą obronę w lidze, o czym świadczy 20 straconych bramek. Elhurt-Elmet jeszcze nie wygrał w tym sezonie. Białostoczanie potrzebują trzech punktów, aby uciec z ostatniego miejsca w klasyfikacji.

Hitem tej serii gier będzie spotkanie w Pniewach, gdzie druga w tabeli drużyna Red Dragons podejmie liderującą ekipę z Torunia. Stawką meczu będzie pierwsze miejsce w tabeli.

Vamos Gdańsk - Elhurt-Elmet Helios Białystok: niedziela, godz. 17.00, hala przy ulicy Startowej 9 w Gdańsku.