Przelotne opady deszczu i lekkie ochłodzenie. Tak prezentuje się prognoza pogody na środę

2024.02.07 07:53
Środa nie przyniesie nam odpoczynku od uporczywych opadów deszczu i silnego wiatru. Będzie też nieco chłodniej niż w ciągu minionych dni.

Przelotne opady deszczu i lekkie ochłodzenie. Tak prezentuje się prognoza pogody na środę
Fot: Pixabay

Pogoda w lutym zdecydowanie nas nie rozpieszcza. Prognozy wskazują na to, że deszczowa aura będzie nam towarzyszyła jeszcze przez najbliższych pięć dni. Według synoptyków, środa będzie kolejnym chłodnym, wietrznym i pochmurnym dniem.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą dziś maksymalnie 5°C w ciągu dnia i -3°C w nocy.

Temperatura odczuwalna spadnie do -2°C. Do stolicy województwa podlaskiego przybędzie dziś bardzo silny, zachodni wiatr. Prędkość jego porywów może osiągać nawet 75 km/h. Zachmurzenie pokryje 99 proc. powierzchni nieba.

W ciągu dnia spodziewać się możemy przelotnych opadów deszczu lub deszczu ze śniegiem. Stan wilgotności powietrza utrzymywać się będzie na poziomie 68 proc. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 995 hPa. Panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Wschód słońca będziemy mogli dostrzec już o godzinie 7:02. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:42, a zachód słońca przypada na godzinę 16:22. Długość dnia wyniesie 9 godzin i 20 minut.

Księżyc wzejdzie o godzinie 6:08, a jego zachód zapowiedziano na godzinę 12:21. Noc ze środy na czwartek potrwa przez 14 godzin i 40 minut.

Nietypowe święta i imieniny

Środa, 7 lutego to trzydziesty ósmy dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych będzie to Dzień Najwyższej Izby Kontroli.

Swoje imieniny świętują dziś: Romuald, Ryszard, Teodor, Alfons, Antoni, Egidia, Egidiusz, Eugenia, Idzi, Jakub, Jan, Mojżesz, Partenia, Parteniusz, Romeusz, Rozalia, Sulimir, Sulisław oraz Wilhelm.

Przysłowia na środę:

"Kiedy w lutym rosa pada, nowe mrozy zapowiada";
"Kiedy luty pofolguje, marzec zimę zreperuje";
"Luty ciepły obiecuje, wiosny zimnej nie daruje".


Cytat dnia:

"Tam zaczy­na się przy­jem­ność, gdzie kończy się przymus." - Józef Bułatowicz
Przejdź do wybranego dnia

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1369 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39