Przemarsz kibiców, telebim w centrum miasta i wielka feta. Przed nami piłkarskie święto!

2024.05.22 10:02
Dla tych osób, które nie załapały się na bilety na ostatni domowy mecz Jagiellonii, mamy dobrą wiadomość. Najważniejsze starcie w historii białostockiego klubu będzie można obejrzeć przy Ratuszu na Rynku Kościuszki. Stanie tam bowiem wielki telebim.
Przemarsz kibiców, telebim w centrum miasta i wielka feta. Przed nami piłkarskie święto!
Fot: Dawid Gromadzki/UM Białystok

Miasto organizuje "strefę kibica"

Władze miasta, widząc ogromne zainteresowanie sobotnim (25.05) pojedynkiem między Jagiellonią a Wartą Poznań, postanowiły wyciągnąć w stronę kibiców pomocną dłoń, w efekcie czego na Rynku Kościuszki stanie telebim, na którym transmitowany będzie mecz Dumy Podlasia o mistrzostwo Polski. Ruch ten wydaje się strzałem w dziesiątkę, gdyż bilety na sobotnie spotkanie rozeszły się już dawno temu i liczba fanów, którzy nie zdążyli zakupić wejściówek na stadion, a chcieliby poczuć atmosferę trybun, na pewno jest ogromna.

- Nie zdarza się często, aby Jagiellonia grała o mistrza Polski. Tym razem drużyna jest liderem w tabeli, a także faworytem tego wyścigu. Wszyscy sobie życzymy, aby to był historyczny dzień w naszym mieście. Cieszę się, że stadion będzie wypełniony, ale jest również wielu kibiców, którzy nie zdążyli kupić biletów, dlatego będzie możliwość obejrzenia spotkania na Rynku Kościuszki - mówi Tadeusz Truskolaski, prezydent stolicy Podlasia.

W związku z tym, że sobotni mecz jest wyjątkowy, klub przygotował wiele atrakcji. Piłkarze wystąpią w specjalnych koszulkach, a tuż przed historycznym spotkaniem zaśpiewa Zenek Martyniuk.

- Będzie ponad 22 tys. kibiców. Bardzo proszę wszystkich udających się na to spotkanie o przybycie wcześniej niż do tej pory. Młoda Ultra zgromadzi ponad sześć tysięcy najmłodszych kibiców z całego województwa, a półtorej godziny przed pierwszym gwizdkiem czeka nas koncert Zenka Martyniuka. Zapowiada się dobra pogoda, a jeszcze o godz. 17.30 zagramy o tytuł mistrza Polski. Jedną z zapowiadanych niespodzianek będą koszulki, w których wystąpi drużyna, a które nawiązują do wywalczonego przed 17 laty awansu Jagiellonii do Ekstraklasy. Chciałbym wyrazić słowa wdzięczności kibicom Warty Poznań, którzy przekazali nam swój sektor, co tylko podniesie sobotnią frekwencję. Z tego miejsca dziękuję także miastu za sprawne i szybkie zorganizowanie wspólnego oglądania meczu w centrum miasta - oznajmia Wojciech Pertkiewicz, prezes Jagiellonii.

Białystok zaleje żółto-czerwona fala kibiców

Cała otoczka, frekwencja oraz stawka meczu sprawiają, że piłkarska rywalizacja Jagi z Wartą zapowiada się naprawdę wyśmienicie. Niezwykle ciekawie będzie też już po samym spotkaniu. Po ceremonii wręczania medali planowany jest bowiem ogromny przemarsz kibiców na Rynek Kościuszki, czyli miejsce wielkiej fety. Czy będzie to feta mistrzowska? To się jeszcze okaże.

- Nadszedł moment, na który czekaliśmy bardzo długo. Został nam do wykonania ostatni krok. Drużyna potrzebuje maksymalnego wsparcia. W sobotę prosimy, aby do godziny 17.00 stadion był już pełny. Dopingujemy przez cały czas. Wierzymy, że po meczu już jako kibice mistrzów Polski ruszymy w gigantycznym pochodzie do centrum, dlatego apelujemy do wszystkich wybierających się na stadion, aby korzystali z komunikacji miejskiej, ewentualnie taksówek. Po meczu i ceremonii medalowej w olbrzymim pochodzie udamy się do centrum miasta, bo tylko tutaj, na Rynku Kościuszki, możemy zorganizować wielką fetę, której do tej pory Białystok nie widział. Dziękujemy władzom miasta za zorganizowanie przedsięwzięcia. Jeszcze rok temu nikt nie wierzył, że to może się zdarzyć. W miejscu, w którym odbywają się koncerty, pojawią się scena i telebim, poczekamy na przyjazd drużyny, a wtedy będzie się działo. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że na ten mecz nie wypada przyjść w innej koszulce niż w "pasiaku". W koszulce "Cały Białystok zawsze z Jagą" miał miejsce ostatni awans do Ekstraklasy i wtedy czuliśmy dumę, że całe miasto było zjednoczone. Teraz to zostanie dopięte piękną klamrą, ponieważ ten sam napis pojawi się na plecach zawodników, a drużyna może zdobyć tytuł mistrza Polski - mówi Andrzej Wilczyk, przedstawiciel białostockich kibiców.

W związku z całym wydarzeniem kierowcy muszą przygotować się na liczne utrudnienia. Od godz. 17.00 będzie zamknięta część ul. Sienkiewicza (od ul. Legionowej do ul. Białówny), a ponadto od godz. 19.30 z ruchu wyłączona zostanie ul. Sienkiewicza od al. Piłsudskiego do ul. Białówny. Oczywiście w trakcie trwania przemarszu zostanie też wstrzymany ruch na trasie prowadzącej ze stadionu miejskiego na Rynek Kościuszki.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1565 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39