Przemytnik uciekał przed kontrolą. Chciał przejechać strażników granicznych

2015.01.20 00:00
W poniedziałek (19.01) funkcjonariusze straży granicznej z placówki w Sejnach ujawnili wyroby tytoniowe za blisko 135 tys zł. Kierowca, chcąc uniknąć kontroli, niemal potrącił funkcjonariuszy przystępujących do zatrzymania.
Przemytnik uciekał przed kontrolą. Chciał przejechać strażników granicznych
Fot: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Patrol pełniący służbę w ramach sprawdzania legalności pochodzenia pojazdów w okolicy Sejn przystąpił do kontroli Peugeota. Kierowca auta jednak zignorował podawane przez funkcjonariuszy sygnały do zatrzymania. Zarządzono blokadę drogi. Uciekający samochód, chcąc uniknąć kontroli, próbował przejechać obok rozłożonej kolczatki drogowej. Licząc na jej ominięcie zjechał na pobocze. Niewiele brakowało, by potrącił działających tam funkcjonariuszy, którzy odskoczyli na bok. Za uciekającym samochodem ruszył w pościg współdziałający patrol. Po około 5 km zatrzymano samochód, w którym znajdowało się 10,5 tys. paczek nielegalnych papierosów różnych marek. Szacunkowa wartość zatrzymanych wyrobów tytoniowych wynosi blisko 135 tys. zł. Uszczuplenia celno-podatkowe od tej kwoty to ponad 224 tys zł.

Zatrzymanemu obywatelowi Polski, za podjęcie próby najechania kierowanym przez siebie pojazdem na funkcjonariuszy, grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. Przedstawiono mu również zarzuty z kodeksu karno-skarbowego, za co grozi kara grzywny. Papierosy zostały zabezpieczone w placówce straży granicznej w Sejnach do czasu przekazania do Urzędu Celnego w Suwałkach.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

933 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39