Przeniesiemy się do starożytnego Babilonu! Na scenie same gwiazdy!

2024.01.03 16:51
Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu Met Live in HD. Tym razem, podczas transmisji opery Giuseppe Verdi pod tytułem "Nabucco" przeniesiemy się do starożytnego Babilonu.
Przeniesiemy się do starożytnego Babilonu! Na scenie same gwiazdy!
Fot: Materiały organizatora

W październiku, w Operze i Filharmonii Podlaskiej rozpoczął się cykl transmisji na żywo The Metropolitan Opera: Live in HD. Dzięki temu, białostoccy widzowie mają okazję przenieść się do sali nowojorskiej The Metropolitan Opera, aby spotkać się tam z najważniejszymi tytułami operowymi i wybitnymi artystami.

Tym razem zobaczymy operę Giuseppe Verdi "Nabucco"!

Na scenie ożyje starożytny Babilon. Jak zapewniają organizatorzy, ta inscenizacja pełna jest rozmachu. Cała historia wywodzi się ze Starego Testamentu. Głosi o najeździe Babilonu na Jerozolimę. Zobaczymy walkę dworskich stronnictw o władzę i sceny dotyczące niewoli Izraelitów.

W postać potężnego władcy Nabucca wcieli się baryton George Gagnidze. Wystąpi w towarzystwie ukraińskiej sopranistki Liudmyla Monastyrska, która odegra rolę mściwej córki króla – Abigaille. Na scenie zobaczymy także mezzosopranistkę Marię Barakovą jako Fenenę oraz tenora SeokJong Baek w roli Ismaela. Słynną partię arcykapłana Zachariasza zaśpiewa dla nas bas Dmitry Belosselskiy. Orkiestrą kierować będzie Daniele Callegari.

Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę (6 stycznia) o godzinie 18:55 w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Więcej informacji znajdziecie pod linkiem

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1287 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39