"Przestrzeń liminalna". Rozstrzygnięto konkurs zorganizowany przez PIK

2024.04.10 17:10
We wtorek (9 kwietnia) rozstrzygnięto wyniki 5. edycji internetowego konkursu fotograficznego dla amatorów z województwa podlaskiego, organizowanego przez Podlaski Instytut Kultury. Hasłem tegorocznej edycji była "Przestrzeń liminalna".
"Przestrzeń liminalna". Rozstrzygnięto konkurs zorganizowany przez PIK
Fot: "Po sezonie" Ewa Bijak I NAGRODA

To już pięć lat odkąd Podlaski Instytut Kultury zainicjował Internetowy Konkurs Fotograficzny, dając fotografom-amatorom z naszego województwa możliwość prezentacji swoich dzieł szerszej publiczności. W ciągu tych pięciu lat do konkursu wpłynęło łącznie 1070 prac, nadesłanych przez ponad 400 różnych autorów.

Dla przypomnienia, hasłami konkursu w poprzednich latach były: "Od świtu do zmierzchu", "Pejzaż symboliczny", "Kompozycje nieoczywiste" i "Złoty środek". Motywem przewodnim tegorocznej edycji była "Przestrzeń liminalna", czyli "być pomiędzy". Do tegorocznej edycji wpłynęło łącznie 276 prac, które zostały przesłane przez 108 autorów.

- Temat miał pobudzić fotografów do poszukiwań ciekawych interpretacji zagadnienia, do wrażliwości. Chodziło nam o to, by fotografie nie miały jedynie walorów estetycznych, ale również skłaniały do dyskusji - mówi Adam Ślefarski z Podlaskiego Instytutu Kultury.

W składzie jury powołanego przez organizatora znaleźli się: artysta fotografik, pełniący funkcję przewodniczącego jury Bogusław Florian Skok, artysta fotografik Michał Kość, doświadczony instruktor fotografii Cezary Fabiszewski oraz artysta plastyk Adam Ślefarski. Podczas oceny prac, jury kierowało się nie tylko ich poziomem artystycznym, ale także poszukiwaniem indywidualności i kreatywności dzieł, a przede wszystkim zgodnością z tematem konkursu "Przestrzeń liminalna".

Pierwsze miejsce na podium zajęła Ewa Bijak za fotografię "Po sezonie". Drugie miejsce przypadło Beacie Wilczyńskiej za pracę "Puste gniazda". Na trzecim miejscu uplasował się Paweł Mogilewski, autor fotografii zatytułowanej "Cień zabaw". Dodatkowo, wyróżnienia otrzymali Wojciech Biendar za zdjęcie "Piwnica" oraz Aleksandra Łupińska za pracę "Koniec dzieciństwa". Wszystkie nagrodzone prace będzie można podziwiać na wernisażu w Podlaskim Instytucie Kultury. Na miejscu będzie można obejrzeć łącznie 36 fotografii wykonanych przez 26 fotografów.

Wernisaż wystawy fotograficznej odbędzie się w piątek (12 kwietnia) w Galerii Podlaskiego Instytutu Kultury.

Więcej informacji: Wystawa fotografii "Przestrzeń liminalna"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1469 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39