"Przewodnicy" pomagają cudzoziemcom przeprawiać się przez rzeki graniczne

2023.02.20 10:01
W miniony weekend (17-19.02) 95 imigrantów próbowało przedostać się do Polski z Białorusi. Zatrzymano dwóch pomocników.
"Przewodnicy" pomagają cudzoziemcom przeprawiać się przez rzeki graniczne
Fot: SG

W niedzielę do Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 33 cudzoziemców, wśród których było m.in. 8 obywateli Sudanu i 7 obywateli Egiptu. Tego dnia 4 osoby nielegalnie przedostały się na stronę Polską przez rzeki graniczne. Na odcinku pod odpowiedzialnością placówki Straży Granicznej w Białowieży obywatel Kongo przekroczył granicę przez rzekę Leśna Prawa.

Z kolei na odcinku pod odpowiedzialnością funkcjonariusze z placówki SG Płaska, trzech Afgańczyków przeprawiło się przez rzekę Wołkuszankę. Mieli oni za zadanie przeprowadzenie cudzoziemców przez granicę, przekazanie kurierom i szybki powrót na Białoruś.

W sobotę polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 44 imigrantów, w tym 28 osób na odcinku pod odpowiedzialnością placówki SG Mielnik, gdzie zatrzymano 15 obywateli Afganistanu, 7 obywateli Iranu, 4 obywateli Syrii i obywatela Iraku, a jedna osoba wycofała się na Białoruś.

Pogranicznicy z placówki w Mielniku zatrzymali za pomocnictwo 2 obywateli Uzbekistanu, którzy przewozili 4 obywateli Syrii i obywatela Iraku.

W miniony piątekdo Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 18 cudzoziemców. Zatrzymano: 9 obywateli Egiptu, 4 obywateli Syrii, 5 obywateli Afganistanu. Zdarzenia miały miejsce na odcinkach pod odpowiedzialnością placówek Straży Granicznej w Czeremsze, Mielniku, Białowieży.

Od początku lutego odnotowano 864 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1662 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39