Przez dwadzieścia lat śledził każdy ruch Karola Wojtyły. Poznajcie jego historię [KONKURS]

2024.05.06 06:54
Już w najbliższy czwartek (9 maja) na dużych ekranach zobaczymy projekcję filmu "Figurant". To opowieść o pracowniku PRL-owskich Służb Bezpieczeństwa ściśle związanym z postacią Karola Wojtyły.
Przez dwadzieścia lat śledził każdy ruch Karola Wojtyły. Poznajcie jego historię [KONKURS]
Fot: Materiały organizatora

Przed nami kolejny seans w ramach cyklu Kultura Dostępna. W czwartek (9 maja) o godzinie 18:00 w białostockich Kinach Helios wyświetlony zostanie film "Figurant" w reżyserii Roberta Glińskiego. Projekcja objęta jest promocyjną ceną biletów kinowych.

Fabuła filmu

Chociaż to opowieść fikcyjna, oparta została na prawdziwej historii inwigilacji, jaką prowadziły komunistyczne Służby Bezpieczeństwa wobec Karola Wojtyły. Głównym bohaterem filmu jest esbek Bronek Budny. Przeniesiemy się do świata podsłuchów, skandali obyczajowych, pułapek i księży-informatorów.

Budny inwigilował przyszłego papieża przez dwadzieścia lat. Mężczyźni nigdy nie stanęli ze sobą twarzą w twarz. Przez cały ten czas biskup był nieświadomy istnienia swojego cichego obserwatora. Pomimo tego, między młodym esbekiem, a Wojtyłą wywiązała się mroczna, jednostronna, a wręcz patologiczna więź. Budny stopniowo popadał w obłęd. Dokąd zaprowadziła go ta obsesja?

Zwiastun filmu "Figurant":

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1443 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39