Przez silny wiatr podlascy strażacy wzywani byli do niemal 90 zdarzeń

2022.05.21 18:39
Do późnych godzin wieczornych w całym województwie podlaskim obowiązuje ostrzeżenie o silnym wietrze. Tylko do godz. 18.00 podlascy strażacy interweniowali niemal 90 razy.
Przez silny wiatr podlascy strażacy wzywani byli do niemal 90 zdarzeń
Fot: Malwina Witkowska
Zdj. ilustracyjne

W związku z wydanymi ostrzeżeniami IMGW oraz co za tym idzie - wiejącym silnym wiatrem, podlascy strażacy mają ręce pełne roboty.

- Do godz. 12.30 odnotowano 5 wezwań do wywróconych lub połamanych drzew, które miały miejsce na terenie powiatów: białostockiego, hajnowskiego oraz łomżyńskiego - informował mł. bryg. Piotr Chojnowski, rzecznik prasowy Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Białymstoku.

Z kolei po południu wiatr się nasilił i do godz. 18.00 podlascy strażacy odnotowali łącznie 86 zdarzeń. Głównie wzywani byli do powalonych drzew i połamanych konarów. Ponadto 2 linie energetyczne zostały zerwane, a 4 dachy budynków uszkodzone.

- Do chwili obecnej w powstałych zdarzeniach nie odnotowano osób poszkodowanych. Zdarzenia wystąpiły na terenie całego województwa - przekazał młodszy brygadier.

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku przekazało, że w regionie występują porywy wiatru przeważnie do około 80 km/h. Wciąż możliwe są porywy wiatru do 90 km/h, lecz ich prawdopodobieństwo jest coraz mniejsze. Ostrzeżeniem 1. stopnia o silnym wietrze zostały objęte powiaty: augustowski, białostocki, Białystok, bielski, grajewski, hajnowski, kolneński, Łomża, łomżyński, moniecki, sejneński, sokólski, suwalski, Suwałki, wysokomazowiecki i zambrowski.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1163 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39