"Przeżyją tylko Ci, którzy to zaplanowali" w Arsenale

2009.11.26 00:00
Na wystawie "Przeżyją tylko Ci, którzy to zaplanowali" w białostockiej Galerii Arsenał Piotr Wyrzykowski pokaże trzy prace. Łączy je obraz video i niesprecyzowany w czasie niepokój. Wspólna jest również zamknięta architektura i betonowa konstrukcja miejsc.

Zobaczymy tytułową dla całej wystawy pracę "Przeżyją tylko Ci, którzy to zaplanowali". Jest to 6 plakatów przedstawiających schrony zaprojektowane jako miejsca ukrycia podczas ataku nuklearnego.

Do obejrzenia będzie "Performance 1" - dokumentacja wideoperformensu z Centrum Wro we Wrocławiu i z Gdyni podczas Festiwalu Transwizualia w 2008 roku. Wystąpienie polegało na odczytaniu fragmentu książki Serhija Żadana pt. "Anarchy in the UKR". Na potrzeby działania artysta skonstruował specjalny parainstrument rejestrujący jednocześnie głos oraz odwrócony do góry nogami obraz zbliżenia ust, a także "Manhunt - fragment 1" przywołujący obraz architektury kijowskiego metra, oderwany niejako od przypisanej funkcji i sprowadzony do formy nieprzyjaznego, podziemnego świata, bliskiego fikcyjnym krajobrazom filmowym czy komputerowym. Wernisaż wystawy 27 listopada godz. 18.

więcej: Wystawa "Przeżyją tylko Ci, którzy to zaplanowali"

MAG
1678 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39