Przy targowisku miejskim powstał ryneczek owocowo-warzywny

2023.07.07 17:05
Na placu przy targowisku miejskim można kupić świeże owoce, warzywa, a także przeróżne wypieki czy przetwory.
Przy targowisku miejskim powstał ryneczek owocowo-warzywny
Fot: Dawid Gromadzki / UM Białystok

W najnowszej części targowiska miejskiego przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku można znaleźć bogaty wybór produktów, które zaspokoją różnorodne potrzeby konsumentów. Na stoiskach możemy nabyć świeże owoce, warzywa, przetwory mleczne, własnoręcznie wypiekane ciasta, jaja, kiszonki, miody, a także szeroki wybór sadzonek, kwiatów balkonowych i krzewów ozdobnych. Ta część targowiska dynamicznie się rozwija, ciesząc się coraz większym zainteresowaniem zarówno ze strony sprzedawców, jak i kupujących.

– Zachęcam białostoczan do zakupów na targowisku miejskim, a przedsiębiorców do współpracy. Rozwój tego miejsca zależy między innymi od nas wszystkich, od tego czy będziemy tu robić zakupy. Oferta jest szeroka i widzę, że wciąż się poszerza – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

W ramach wsparcia dla targowiska miasto przeznaczyło łącznie 6,6 mln zł na jego rozwój w latach 2022-2024. Ta kwota została zabezpieczona w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Białegostoku.

Sprzedawcy na targowisku przy ul. Kawaleryjskiej dostrzegają widoczną różnicę w ilości klientów zza wschodniej granicy. Ostatnio pojawiły się jednak autokary z Białorusi, które, zamiast przekraczać zamkniętą granicę z Białorusią, przejeżdżają przez Litwę, aby dotrzeć do targowiska, co dodatkowo przyczynia się do wzrostu ruchu na nim.

Targowisko miejskie w Białymstoku oferuje wszystko, czego możemy potrzebować. Oprócz różnorodności żywności, można tu znaleźć również odzież, produkty chemiczne, dekoracyjne, galanterię, biżuterię, kosmetyki i wiele innych. Zarządzający targowiskiem mają jeszcze wiele pracy przed sobą, podobnie jak kupcy. Jednakże, najprostszym sposobem, aby ich wesprzeć, jest robienie zakupów na targowisku przy ul. Kawaleryjskiej.

Od niedzieli do piątku targowisko jest czynne od godz. 6.00 do 16.00, natomiast w soboty od godz. 5.00 do 16.00.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1024 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39