Przy ul. Kopernika zobaczył kobietę, która trzymała się za brzuch. Później dostała drgawek

2016.12.05 12:11
Policjant z Białegostoku w czasie wolnym od służby zauważył młodą kobietę, która źle się czuła. Szybko udzielił jej pomocy.
Przy ul. Kopernika zobaczył kobietę, która trzymała się za brzuch. Później dostała drgawek
Fot: Monika Zysk

Funkcjonariusz z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, w czasie wolnym od służby, na jednym z parkingów przy ul. Kopernika w Białymstoku zauważył młodą kobietę, która trzymała się za brzuch.

Podszedł do niej i zaczął wypytywać o jej stan zdrowia. 26-latka powiedziała, że jest chora, odczuwa silny ból i ma problemy z oddychaniem. Policjant wezwał pogotowie ratunkowe. Nagle kobieta upadła na ziemię, dostała drgawek i miała trudności z oddychaniem.

Funkcjonariusz razem z wezwanym do pomocy przechodzącym w okolicy mężczyzną ułożył poszkodowaną w pozycji bezpiecznej, odizolował jej głowę od zimnego podłoża, udrożnił drogi oddechowe i sprawdzał puls. Udzielał jej pomocy i utrzymywał z nią stały kontakt werbalny.

26-latka na chwilę odzyskała prawidłowe czynności życiowe, a kiedy jej stan zdrowia znów uległ pogorszeniu, mężczyźni po raz drugi skontaktowali się z pogotowiem ratunkowym. Policjant i przechodzień opiekowali się kobietą do przyjazdu karetki. 26-latka trafiła do szpitala.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1270 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39