Przy ulicy Konopnickiej w końcu będzie wymarzony plac zabaw. Budowa już ruszyła

2024.02.16 17:46
Od kwietnia - zgodnie z zapisami umowy - maluchy będą mogły szaleć na nowym placu zabaw. Atrakcji z pewnością nie zabraknie.
Przy ulicy Konopnickiej w końcu będzie wymarzony plac zabaw. Budowa już ruszyła
Fot: UM Łapy

Takiej inwestycji oczekiwano od długiego czasu

Ta wiadomość z pewnością ucieszy najmłodszych mieszkańców Łap i ich rodziców. Kilka dni temu ruszyły prace ziemne pod budowę długo wyczekiwanego placu zabaw przy ulicy Marii Konopnickiej w Łapach na tzw. południowej stronie miasta.

- Mam nadzieję, że pogoda pozwoli, aby roboty szły sprawnie. Jest to realizacja tego, co obiecałem jakiś czas temu mieszkańcom z tej części miasta. Dziękuję moim współpracownikom i radnym za wsparcie tej inwestycji. Dziękuję również za dobrą współpracę w tym temacie Zarządowi Spółdzielni Mieszkaniowej "Kolejarz" - mówi burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski.

Umowę na realizację inwestycji podpisano 20 października ubiegłego roku i zgodnie z nią plac na być gotowy maksymalnie do 30 marca 2024 roku, czyli za półtora miesiąca. Wykonawcą jest inwestycji - wartej 337 782,61 złotych brutto - jest firma Simba Group Sp z o.o. z Lublina.

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Kolejarz" w Łapach na realizację przedsięwzięcia przekazała Gminie Łapy darowiznę finansową w wysokości 100 tysięcy złotych oraz udostępniła teren.

Dotychczas została opracowana dokumentacja projektowa i uzyskano niezbędne pozwolenia na realizację zadania oraz rozpoczęto roboty związane z niwelacją terenu pod przyszły plac zabaw.

Bezpieczny, kolorowy i bogaty w zabawki plac zabaw w Łapach

Na działkach o łącznej powierzchni około 895 metrów kwadratowych zostanie ustawionych 16 różnorodnych, kolorowych urządzeń zabawowych z atestami i certyfikatami bezpieczeństwa dostosowanych do wieku użytkowników. Każde dziecko na pewno znajdzie swoją ulubioną zabawkę.

Do wyboru będą:
- równoważnia na trzech sprężynach,
- bujak jednoosobowy piesek,
- bujak jednoosobowy słonik,
- bujak czteroosobowy kwiatuszek,
- bujak wyścigówka,
- huśtawka wagowa,
- huśtawka wagowa czteroosobowa,
- karuzela tarczowa z siedziskami,
- zestaw modułowy - ścieżka zdrowia,
- zestaw modułowy - zestaw zabawowy,
- zestaw modułowy wolnostojący - tunel integracyjny,
- karuzela krzyżakowa czteroramienna,
- huśtawka metalowa podwójna - siedziska płaskie,
- huśtawka metalowa podtrójna - bocianie gniazdo i siedziska mieszane,
- karuzela biegowa,
- linarium.

Pomyślano też o rodzicach i opiekunach pociech. Z myślą głównie o nich na placu zabaw stanie 7 drewnianych ławeczek z oparciem. Cały teren zostanie ogrodzony i obsadzony żywopłotem z 72 szmaragdowych tui. Na plac będzie się wchodziło przez furtkę. Będą się tam też znajdowały kosze na śmieci i tablica z regulaminem użytkowania placu zabaw.

Pod częścią zabawek zaplanowano nawierzchnię amortyzującą upadek. Większość powierzchni będzie zajmowała nawierzchnia z płyt ażurowych i trawa, a do wnętrza placu zabaw będzie prowadził chodnik z kostki betonowej. Obok terenu, na którym powstaje plac zabaw, jest parking.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl

1584 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39