Przygoda z ekonomią na Uniwersytecie. Ruszają zapisy

2016.09.08 08:04
Uniwersytet w Białymstoku organizuje Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy oraz Akademię Młodego Ekonomisty. Zajęcia adresowane są do uczniów piątych i szóstych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów. Zajęcia są bezpłatne.
Przygoda z ekonomią na Uniwersytecie. Ruszają zapisy
Fot: Wydział Ekonomii i Zarządzania w Białymstoku / FB

Ruszają zapisy na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy oraz Akademię Młodego Ekonomisty. Uniwersytet w Białymstoku zachęca do udziału w zajęciach, podczas których dzieci i młodzież zdobędą wiele przydatnych informacji.

- Podstaw ekonomii warto uczyć się od małego, w myśl zasady "czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci" - mówi dr Ewa Tokajuk z Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB, koordynatorka projektu. - Taka wiedza bardzo przyda się w dorosłym życiu. Liczymy, że nasze zajęcia rozbudzą wśród dzieci i młodzieży świadomość tego, czym jest gospodarka, pieniądze, ale też mądre i odpowiedzialne dysponowanie nimi.

Na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego mogą zapisywać się uczniowie piątych i szóstych klas szkoły podstawowej. Będą rozmawiać m.in. o tym, jakie są trendy na rynku nieruchomości, jak działa marketing w internecie czy też jak zaplanować swoją karierę.

Akademia Młodego Ekonomisty adresowana jest do gimnazjalistów, którzy będą mogli dowiedzieć się tam, jak zarządzać projektami, czym jest koniunktura gospodarcza oraz w jaki sposób można wywierać wpływ na klienta.

Wszyscy uczestnicy otrzymają indeksy, w których będzie odnotowywana ich obecność na zajęciach. Osoby przystępujące do rozwiązywania testu wiedzy ekonomicznej na ostatnim spotkaniu mają szansę na zdobycie nagród.

W obu projektach przewidziano też zajęcia dla rodziców i opiekunów młodych ekonomistów. Ich tematyka dotyczyć będzie kształtowania kompetencji społecznych i postaw przedsiębiorczych u dzieci.

Zapisy dostępne na stronach: www.uniwersytet-dzieciecy.pl oraz www.gimversity.pl.

Monika Zysk
24@bialystokonline.pl

952 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39