Przygotujmy się na niepowtarzalne widowisko. Przed nami Podlasie Wrestling Cup III

2023.12.07 12:58
9 grudnia, w hali Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Świerkowej, odbędzie się kolejna odsłona zawodów Podlasie Wrestling Cup. Imprezę zorganizuje Klub Sportowy Wschód.
Przygotujmy się na niepowtarzalne widowisko. Przed nami Podlasie Wrestling Cup III
Fot: Podlasie Wrestling Cup

Czas pędzi bardzo szybko. Niedawno miała miejsce pierwsza edycja wydarzenia zatytułowanego Podlasie Wrestling Cup, która cieszyła się dużym zainteresowaniem, a teraz będziemy świadkami już trzeciej odsłony tych zawodów. Patronat nad imprezą objął Andrzej Supron, a więc olimpijczyk, multimedalista oraz prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

W tym roku w zawodach wezmą udział medaliści mistrzostw Europy i świata, a także wschodzące gwiazdy sportu zapaśniczego z Polski, Litwy i Ukrainy, a za organizację całego wydarzenia odpowiadać ma Klub Sportowy Wschód, który to prowadzi bezpłatne szkolenia zapaśnicze dla dzieci i młodzieży w Białymstoku i Supraślu.

- Zależy nam na tym, aby sport zapaśniczy rozwijał się, a nasza młodzież garnęła się do sportu, który jest tak ważnym elementem w procesie wychowania. Zajęcia zapaśnicze, fizyczne mają ogromne znaczenie w procesie kształtowania charakteru dzieci i młodzieży. Wszystkie te rzeczy przedkładamy podczas zajęć zapaśniczych, a w tym momencie podczas eventu chcemy ukazać piękno, możliwości oraz moc zapasów - mówi Adam Godun, prezes KS-u Wschód.

Sportowa rywalizacja rozpocznie się w sobotę (9 grudnia) o godz. 18.00. By zobaczyć na żywo zapasy, które jako sport olimpijski mają bardzo bogatą tradycję, należy udać się do mieszczącej się przy ul. Świerkowej hali UwB.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1337 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39