Przyjdź na Rynek i zobacz, czy Białystok pobije rekord Guinnessa

2014.05.31 00:00
W niedzielę (1.06) odbędzie się finał akcji "Kilometry Dobra" organizowanej przez białostocki oddział Caritas.
Przyjdź na Rynek i zobacz, czy Białystok pobije rekord Guinnessa
Fot: ESD
1 czerwca na placu przy katedrze zostanie ułożony łańcuch ze złotówek

Celem akcji "Kilometry Dobra" jest wsparcie finansowe działań zmierzających do utworzenia Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego dla dzieci z regionu. Jej finałem jest próba pobicia rekordu Guinnessa -€“ ułożenie kilkudziesięciokilometrowego łańcucha z jednozłotowych monet, których zbieranie rozpoczęło się 1 marca, a zakończy dzisiaj (31.05).

Aby ustanowić nowy rekord łańcuch musi mierzyć ponad 75,24 km -€“ to wynik należący do austriackiej organizacji BG/BORG Kirchdorf an der Krems z 2011 roku. Bicie rekordu będzie miało miejsce w godz. 11-21, na placu przed katedrą. Punkt 21, nastąpi podanie oficjalnych wyników bicia rekordu.

W akcję włączyli się m.in. uczniowie Zespołu Szkół Społecznych STO przy ul. Fabrycznej.

- W tej akcji przede wszystkim chcemy pomóc w zbudowaniu ośrodka dla osób niepełnosprawnych -€“ mówi Diana z I klasy SLO STO. - Rekord Guinnessa jest dodatkiem, który motywuje młodych ludzi, każdy chce ustanowić jak najlepszy wynik. Dla nas wolontariuszy to też szansa na zdobycie doświadczenia, wykazanie kreatywności i pomysłowości w celu zebrania jak największej kwoty - dodaje.

Układaniu łańcucha z jednozłotówek będą towarzyszyć liczne wydarzenia artystyczne, m.in. koncert scholi Winnica, występ hip-hopowego duetu DSS z Białegostoku. Z okazji Dnia Dziecka przygotowano dodatkowe atrakcje, tj. budowanie modeli samolotów, liczne konkursy z nagrodami oraz pokaz żonglerski.

W trakcie festynu dzieci z ubogich rodzin z Białegostoku i okolic otrzymają paczki od Caritas.

Szczegóły bicia rekordu Guinnessa na Rynku

Portal BiałystokOnline.pl patronuje wydarzeniu.

Adrian Petelski
24@bialystokonline.pl

813 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39