Przywłaszczyła kartę mężczyzny, którego zabrała karetka. 67-latka płaciła nią za zakupy

2022.05.13 10:56
Kryminalni zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież z włamaniem i przywłaszczenie karty bankomatowej. 67-latka znalazła ją spacerując w parku. Okazało się, że karta wypadła mężczyźnie, który trafił do szpitala.
Przywłaszczyła kartę mężczyzny, którego zabrała karetka. 67-latka płaciła nią za zakupy
Fot: Pixabay

W czwartek (12.05) łomżyńscy kryminalni zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież z włamaniem przy użyciu karty bankomatowej.

- Policjanci ustalili, że na początku maja kobieta spacerując w jednym z łomżyńskich parków zauważyła jak załoga pogotowia ratunkowego zabiera nietrzeźwego mężczyznę. W miejscu tym, znalazła kartę bankomatową. 67-latka podniosła ją z chodnika i następnego dnia zapłaciła nią za zakupy - przekazują funkcjonariusze z KMP Łomża.

W trakcie dalszych czynności wyszło na jaw, że kobieta trzykrotnie dokonywała transakcji powodując straty na blisko 65 zł. Zebrane przez łomżyńskich śledczych dowody pozwoliły na przedstawienie jej 4 zarzutów - trzech kradzieży z włamaniem i przywłaszczenia. Łomżance grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy - w przypadku, gdy utracisz kartę płatniczą w wyniku przestępstwa lub wykroczenia skontaktuj się z policją.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1715 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39