Przywrócą ruch na Marczukowskiej. Będą za to utrudnienia w innych miejscach

2017.05.31 07:59
Marczukowska, Wiadukt, Czysta, Dziesięciny - w tych miejscach trzeba liczyć się z utrudnionym przejazdem.
Przywrócą ruch na Marczukowskiej. Będą za to utrudnienia w innych miejscach
Fot: Ewa Reducha-Wiśniewolska
W wielu miejscach w Białymstoku występują utrudnienia w ruchu drogowym

Zarząd Dróg Miejskich przekazał dobrą wiadomość dla kierowców. Od 1 czerwca od godz. 6.00 na ul. Marczukowskiej - na wysokości mostu na rzece Bażantarka - zostanie przywrócony ruch drogowy. Co prawda potrwają tam jeszcze roboty budowlano-montażowe (związane z realizacją inwestycji pn. "Budowa kładki dla pieszych przez rzekę Bażantarkę przy ul. Marczukowskiej oraz przebudowa mostu w ul. Marczukowskiej w Białymstoku"), dlatego też do końca czerwca jazda tam będzie możliwa wahadłowo. Cieszyć się mogą także pasażerowie korzystający z usług Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Autobusy linii 1, 14, 17, 23 i N2 wrócą na swoje stałe trasy sprzed zamknięcia ulicy.

Jedni będą zadowoleni, inni jednak muszą liczyć się z kolejnymi niedogodnościami, jakie wystąpią w różnych częściach miasta.

Trwają utrudnienia na ul. Wiadukt - na odcinku od kościoła do budynku nr 2 przy ul. Zambrowskiej - dla jadących w kierunku Kleosina. Jezdnia jest tam zawężona do jednego, wewnętrznego pasa ruchu. Wynika to z prowadzenia prac związanych z realizacją przedsięwzięcia pn. "Budowa Trasy Niepodległości w Białymstoku - Etap III: Budowa Alei I.J. Padarewskiego w Białymstoku w granicach pasa drogi wojewódzkiej Nr 669 na odcinku od Alei Niepodległości do drogi wojewódzkiej nr 678 wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej".

Do 1 czerwca do godz. 17.00, w zależności od etapu prowadzonych prac w ramach "Budowy ulicy Czystej", zamknięte będą poszczególne odcinki ul. Czystej - od ul. Proletariackiej do Częstochowskiej. Mieszkańcy pobliskich posesji będą na bieżąco informowani o utrudnieniach w ruchu i zorganizowanych objazdach. Dojechać do swoich domów mogą ul. Proletariacką, Żytnią, Waryńskiego i Częstochowską.

Utrudnienia występują jeszcze w innym miejscu - na ul. Dziesięciny, gdzie do 10 czerwca połówkowo zawężono jezdnię. Związane jest to z planowanym remontem bieżącym nawierzchni (frezowaniu nawierzchni, regulacji wysokościowej studni i wpustów deszczowych, wykonaniu warstwy wyrównawczej i ścieralnej).

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1785 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39