Psychiatra zajmie się dzieciobójczynią z Hipolitowa

2013.04.10 00:00
Łomżyńska prokuratura złożyła wniosek o przedłużenie aresztu dla 42-letniej mieszkanki Hipolitowa. W tym czasie dzieciobójczyni będzie przebywała na kilkutygodniowej obserwacji psychiatrycznej.
Psychiatra zajmie się dzieciobójczynią z Hipolitowa
Fot: sxc.hu

Kilka tygodni na obserwacji w szpitalu psychiatrycznym ma spędzić kobieta, która zabiła pięcioro swoich nowo narodzonych dzieci. Biegli podjęli taką decyzję, ponieważ po jednym badaniu nie mogli ocenić poczytalności kobiety.

42-latka spod łomżyńskiego Hipolitowa jest podejrzana o zabójstwo pięciorga swoich nowo narodzonych dzieci. Szczątki czworga zostały znalezione na posesji kobiety. Zwłok piątego dziecka, mimo usilnych poszukiwań w stawie, gdzie skierowała śledczych kobieta, nie udało się odnaleźć.

Według ustaleń śledczych w latach 1998-2012 kobieta urodziła ośmioro dzieci. Dwójka z nich przebywa w rodzinach zastępczych. Ustalono, że z pozostałych sześciorga dzieci - pięć nie żyje. Nadal nie wiadomo, co stało się z szóstym dzieckiem. Z przeprowadzonych wyników DNA wynika, że ojcem wszystkich był jej konkubent. Podejrzana 42-latka od listopada przebywa w areszcie.

W sprawie badana jest także kwestia nadzoru, jaki sprawowały nad rodziną instytucje opieki oraz pomoc społeczna. Z ustaleń wojewody podlaskiego oraz rzecznika praw dziecka wynikało, że mimo widocznych uchybień w rodzinie nikt nie podejmował kroków, żeby zmienić coś w tym kierunku.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1462 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39