Puchar Świata w short tracku. Natalia Maliszewska na podium

2019.11.11 09:22
Natalia Maliszewska zajęła trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w short tracku na dystansie 500 metrów. Zmagania rozegrane zostały w Montrealu.
Fot: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Natalia Maliszewska po raz pierwszy w tym sezonie znalazła się na podium zawodów toczonych w ramach Pucharu Świata. Białostoczanka przed tygodniem, w Salt Lake City, najpierw uplasowała się na pozycji numer cztery, zaś następnego dnia - podczas kolejnych zmagań - została zdyskwalifikowana za spowodowanie upadku rywalki.

Tym razem zawodniczka Juvenii Białystok spisała się lepiej. W niedzielę (10.11) 24-latka w świetnym stylu awansowała do półfinału, a później i do finału rywalizacji i właśnie dopiero w decydującej batalii urodzona w stolicy Podlasia sportsmenka dała się wyprzedzić dwóm uznanym przeciwniczkom. W biegu na 500 m przed Polką znalazły się Kanadyjka Kim Boutin oraz Włoszka Martina Valcepina.

Podium wywalczone w Montrealu pozwoliło Maliszewskiej awansować na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (12 862 pkt). Prowadzenie utrzymała Valcepina (23 120 pkt), natomiast druga jest Boutin (20 000 pkt).