"Quantum. Plany równoległe", czyli malarska podróż przez tajemnice istnienia

2024.01.26 16:08
Już niebawem w Sali wystawowej Opery i Filharmonii Podlaskiej będzie można ujrzeć serię prac "Quantum. Plany równoległe", czyli malarstwo Kingi Kolouszek. Artystka zaprasza do podróży przez fizykę kwantową, metafizykę oraz tajemnice istnienia.
"Quantum. Plany równoległe", czyli malarska podróż przez tajemnice istnienia
Fot: Materiały organizatora

Wernisaż wystawy "Quantum. Plany równoległe" odbędzie się w sobotę (27 stycznia) w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

"Quantum. Plany równoległe"

Wystawa "Quantum. Plany Równoległe" zaprasza na podróż przez świat malarstwa Kingi Kolouszek z Luksemburga. Odwiedzający będą mogli zanurzyć się w metafizycznych obszarach fizyki kwantowej, tajemnic istnienia oraz kosmicznych realiach, przedstawionych poprzez barwne, energetycznie transformujące obrazy artystki, zapraszając do refleksji nad naturą rzeczywistości.

Kinga Kolouszek to polska artystka, absolwentka Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Po ukończeniu Państwowego Liceum Plastycznego im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie, studiowała projektowanie graficzne u profesorów Juliana Pałki i Mieczysława Wasilewskiego, a także malarstwo pod kierunkiem tak renomowanych artystów jak prof. Ewa Pełka, prof. Dariusz Mlącki, prof. Franciszek Starowieyski i prof. Zbysław Maciejewski.

W roku 2000 Kinga Kolouszek przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, gdzie dołączyła do międzynarodowej grupy artystycznej Emocjonaliści. Podczas swojego pobytu w USA nie tylko tworzyła, ale również aktywnie uczestniczyła w licznych wystawach, plenerach malarskich oraz prowadziła warsztaty artystyczne. Jej wcześniejsze zainteresowanie malarstwem figuratywnym zaczęło ewoluować w kierunku abstrakcji, a kluczowym momentem tej transformacji stał się cykl Quantum, zapoczątkowany w 2012 roku. Nurt ten, inspirowany zagadnieniami fizyki kwantowej, został po raz pierwszy zaprezentowany na międzynarodowej konferencji fizyków PPC12 w 2017 roku na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 2018-2019 seria ta gościła w renomowanych instytucjach kultury w Polsce i za granicą, zdobywając uznanie publiczności i krytyków.

Więcej informacji: Wystawa "Quantum. Plany równoległe"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

999 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39