Rano czeka nas gołoledź. Tak prezentuje się prognoza pogody na czwartek

2024.01.04 07:38
W czwartek będzie nieco cieplej. Rano mogą pojawić się jednak powodujące gołoledź opady marznącego deszczu.
Rano czeka nas gołoledź. Tak prezentuje się prognoza pogody na czwartek
Fot: Pixabay

Według zapowiedzi synoptyków, czwartek w stolicy województwa podlaskiego przyniesie nam lekkie ocieplenie. Temperatura odczuwalna wzrośnie do -1°C. Zachmurzenie pokryje całą powierzchnię białostockiego nieba. W godzinach porannych mogą pojawić się opady marznącego deszczu, a nawet gołoledź. W ciągu dnia mogą wystąpić także przelotne opady deszczu ze śniegiem.

Termometry wskażą maksymalnie 1°C w ciągu dnia. Nocą temperatura powietrza spadnie do -7°C.

Zawieje lekki, południowo-wschodni wiatr. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 12 km/h. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 993 hPa. Stan wilgotności powietrza wyniesie równo 100 proc. Biomet pozostanie niekorzystny.

Słońce wzeszło ponad nasze miasto o godzinie 7:41. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:32, a zachodu słońca możemy spodziewać się już o godzinie 15:23. Długość dzisiejszego dnia wyniesie 7 godzin i 42 minuty. Księżyc pojawi się na horyzoncie równo o północy i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, który zapowiedziano na godzinę 11:01. Noc z czwartku na piątek potrwa przez 16 godzin i 18 minut.

Czwartek, 4 stycznia to 4. dzień bieżącego roku. Jeśli zajrzymy dziś do kalendarza świąt nietypowych, odnajdziemy w nim następujące okazje do świętowania: Światowy Dzień Braille'a oraz Dzień Spaghetti.

Swoje imieniny obchodzą dziś: Aniela, Eugeniusz, Rygobert, Benedykta, Dafroza, Dobromir, Doroteusz, Elżbieta, Fereol, Grzegorz, Krystiana, Suligost, Tytus oraz Angelika.

Przysłowie na czwartek:

"Gdy w Eugeniego lód albo woda taka i lipcowa pokaże się pogoda".

Cytat dnia:

"Szczęście nie jest ko­loro­wym mo­tylem, za którym mu­sisz po­biec, jeśli chcesz go złapać. Szczęście jest jak cień: podąża za tobą na­wet wte­dy, gdy o nim nie myślisz." - Phil Bosmans


Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
794 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39