Rekord zgłoszeń na festiwal Żubroffka. Ubiegłoroczny trailer imprezy nagrodzony [WIDEO]

2020.07.08 13:32
Rekordową ilość filmów, bo aż 3500, zgłoszono na tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Żubroffka - poinformowali organizatorzy imprezy z DKF "GAG" przy Białostockim Ośrodku Kultury.
Rekord zgłoszeń na festiwal Żubroffka. Ubiegłoroczny trailer imprezy nagrodzony [WIDEO]
Fot: BOK

Nabór filmów trwał od 23 marca do 1 lipca. Tegoroczna, 15. edycja MFFK Żubroffkq planowana jest w terminie 2-6 grudnia 2020 roku.

Festiwalowi selekcjonerzy spośród zgłoszonych filmów wyłonią finalistów do konkursów polskich (Fabuła.pl, Animacja.pl i Dokument.pl), międzynarodowych (Okno na Wschód, Cały ten Świat) oraz konkursów mających formułę otwartą dla twórców z Polski i zagranicy (Kids, Music video i Na skraju).

Filmy powalczą o Grand Prix festiwalu, główne nagrody i wyróżnienia w każdej kategorii, o nagrody specjalne za najlepszą animację, dokument, fabułę, zdjęcia i muzykę oraz o nagrodę publiczności - Dzikiego Żubra. Swoje nagrody przyznają też polscy i zagraniczni dziennikarze.

W programie festiwalu, oprócz pokazów filmów z całego świata, już tradycyjnie znajdą się także wystawy, koncerty, śniadania filmowe, warsztaty i spotkania.

Jest jeszcze jedna pozytywna informacja. Ubiegłoroczny trailer festiwalu autorstwa Michała Sochy (BrosFX) zwyciężył w kategorii Short Film w konkursie Polish Graphic Design Awards 2019. Oto nagrodzony trailer:

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1599 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39