Rekordowe dofinansowanie dla jednostek OSP

2019.08.08 14:39
Kilka gmin otrzymało spore dofinansowania na jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Pieniądze pozwolą na zakup specjalistycznych pojazdów czy nowego umundurowania.
Rekordowe dofinansowanie dla jednostek OSP
Fot: M.Sawicka/Wrota Podlasia

Gminy dostały symboliczne czeki

W środę (14.08) marszałek Artur Kosicki wręczył symboliczne czeki z dotacjami włodarzom gmin z powiatów: sokólskiego, suwalskiego, augustowskiego i monieckiego. Pieniądze te trafią do tamtejszych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Kosicki podczas spotkania podkreślił, że to często strażacy ochotnicy są właśnie pierwsi na miejscu zdarzenia, dbając o bezpieczeństwo społeczeństwa.

- Dla nas to wielki zaszczyt, że możemy symbolicznie przekazać te pieniądze – mówił marszałek Artur Kosicki. – Od początku kadencji mówiliśmy o bezpieczeństwie. Dla nas jest ono jednym z priorytetów. Dlatego w tym roku przyznaliśmy na wsparcie podlaskich strażaków ochotników dotacje o łącznej wartości 2 mln zł, a więc o wysokości, jakiej w historii Zarządu Województwa Podlaskiego jeszcze nie było. Wierzę, że te pieniądze się przydadzą i że zostaną bardzo dobrze wykorzystane – dodał.

Z dodatkowego wsparcia cieszył się też starosta sokólski Piotr Redźko:
- Bezpieczeństwo we wszystkich sondażach jest uznawane za najbardziej istotną wartość – powiedział starosta. – Dlatego dziękuję marszałkowi województwa, całemu zarządowi, za to, że ten element tak mocno, poprzez przyznawane środki, promujecie.

W sumie przekazano ponad pół mln zł

Łączna kwota dotacji została przyznana jednostkom OSP wynosi 547 tys. zł. Wsparcie uzyskało 25 gmin. Pieniądze otrzymał też Filipów, wójt gminy przyznał, że są one bardzo potrzebne:

- Pieniądze przeznaczymy na umundurowanie i sprzęt niezbędny do ratowania życia ludzkiego – powiedział Tomasz Rogowski, wójt gminy. – Wsparcie dla jednostek OSP jest stale potrzebne. Tym bardziej dziękujemy marszałkowi Kosickiemu i całemu zarządowi za dotację i prosimy o to, by pamiętali o nas w przyszłości – dodał.

Za wsparcie udzielone strażakom dziękowali także obecni na uroczystości podlascy posłowie: Kazimierz Gwiazdowski i Mieczysław Baszko.

– Zarząd Województwa Podlaskiego i radni wojewódzcy podjęli bardzo dobrą decyzję o zwiększeniu środków finansowych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. To prawie dwukrotnie więcej niż było w ubiegłym roku – podkreślił Gwiadowski. – To świetne uzupełnienie środków finansowych przekazywanych z rządu.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1653 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39