Remont goni remont. Znów utrudnienia, zmieni się ruch m.in. na ul. Jurowieckiej

2019.05.14 11:59
W ostatnim czasie na białostockich drogach wciąż prowadzone są remonty, budowy i modernizacje. Kierowcy nie mają więc lekko. W najbliższych dniach znów mogą spodziewać się utrudnień.
Remont goni remont. Znów utrudnienia, zmieni się ruch m.in. na ul. Jurowieckiej
Fot: JF

W najbliższych kilku dniach znów można będzie napotkać drogowców na wielu białostockich ulicach. A to oznacza tylko jedno – utrudnienia, szczególnie dla kierowców. Są one jednak niezbędne, by później jeździło się lepiej i bezpieczniej.

Prace naprawce na ul. Dojlidy Fabryczne

Do piątku (17.05) można spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym na ul. Dojlidy Fabryczne na odcinku od ronda Hasbacha do ul. Stawowej w związku z pracami naprawczymi. Utrudnienia polegać będą na zawężeniu ulicy do jednego pasa ruchu i wprowadzeniu ruchu wahadłowego sterowanego ręcznie. Mogą pojawiać się korki, szczególnie w godzinach szczytu.

A co się dzieje na ul. Jurowieckiej?

Remont na ul. Jurowieckiej trwa już od kilku miesięcy. Od środy (15.05) pojawią się kolejne trudności przejazdu. Tego dnia, od godz. 6.00, na odcinku od ronda św. Faustyny Kowalskiej przy ul. Poleskiej do skrzyżowania z ul. Ciepłą kierowcy muszą się liczyć z zawężeniem lewej stroni jezdni ul. Jurowieckiej. Na pozostałej części jezdni zostaną wygrodzone dwa pasy ruchu, po jednym w każdym kierunku. Obowiązywać będzie także ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Tu warto pamiętać, że w godzinach rannych i popołudniowych możemy mieć pewność, iż postoimy w sporym korku.

Powyższe utrudnienia związane są z realizacją inwestycji "Rozbudowa ul. Jurowieckiej w Białymstoku na odcinku od ul. Ciepłej do ul. Poleskiej".

Remont skrzyżowania ul. Kawaleryjskiej i Słonecznej

Rozpoczął się także remont skrzyżowania ul. Kawaleryjskiej i Słonecznej, który potrwa przez najbliższe 5 miesięcy.

Ruch w kierunku ul. Sławińskiego skierowany został na drogę tymczasową, natomiast w kierunku ul. Pułaskiego - wytyczonym pasem jezdni ul. Kawaleryjskiej. Na ul. Słonecznej obowiązuje nakaz skrętu w prawo w ul. Kawaleryjską. Warto wspomnieć, że w kolejnym etapie prowadzonych prac całkowicie będzie zamknięty wyjazd z ul. Słonecznej w ul. Kawaleryjską. Ruch pieszych zostanie skierowany na tymczasowe przejście na ul. Słonecznej i możliwy będzie prawą stroną ul. Słonecznej

W związku z przebudową skrzyżowania od 13 maja nastąpi zmiana trasy linii 23. Autobusy w obu kierunkach będą jeździły ul.: Pułaskiego – Dubois – Sławińskiego – Ciołkowskiego – stadion miejski/Pętla.

Ul. Włościańska też do remontu

Do końca maja w godz. 7.00-18.00 planowany jest też remont bieżący nawierzchni na ul. Włościańskiej na odcinku od ul. Dolistowskiej do ul. Pieczurki. W związku z tym będą tam występowały czasowe utrudnienia w ruchu polegające na połówkowym zawężeniu jezdni.

Modernizacja zatoki autobusowej

W czwartek (16.05) rozpoczną się prace remontowe nawierzchni zatoki autobusowej zlokalizowanej przy ul. Sienkiewicza w Białymstoku - przystanek nr 419 (w okolicach ul. Ryskiej). W związku z powyższym dla podróżujących w kierunku ul. Wasilkowskiej zostaną wprowadzone zmiany w dotychczasowej organizacji ruchu, tj. nastąpi częściowe wyłączenie z ruchu przedmiotowej zatoki autobusowej. Prace planowo mają być zakończone 30 maja.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1151 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39