Białystok Online

Aktualności

Remont torów na bocznicy POLREGIO w Białymstoku dobiega końca

2026.07.21 10:00
Remont torów na bocznicy POLREGIO w Białymstoku dobiega końca
Fot: POLREGIO

Do końca lipca zakończą się prace na bocznicy POLREGIO w Białymstoku. Remont ma usprawnić wyjazdy pociągów na stację, a inwestycja o wartości 200 tys. zł prowadzona jest bez wpływu na ruch kolejowy.

Na bocznicy POLREGIO w Białymstoku trwają prace remontowe obejmujące 11 torów. Wymieniane są podkłady, tłuczeń, płyty przejazdowe oraz elementy rozjazdów. Po zakończeniu robót tory zostaną wyprofilowane, co usprawni wyjazdy składów na stację Białystok.

Remont rozpoczął się na początku lipca i ma zakończyć się do końca miesiąca. Jego wartość wynosi 200 tys. zł. Prace prowadzone są z wykorzystaniem materiałów staroużytecznych i nie wpływają na bieżący ruch pociągów.

Bocznica POLREGIO w Białymstoku odpowiada za przygotowanie składów do codziennych kursów. Pociągi są tam czyszczone, a w razie potrzeby przechodzą także bieżące naprawy.

Po zakończeniu inwestycji przewoźnik będzie mógł sprawniej przygotowywać i kierować składy do obsługi połączeń. Ma to przełożyć się na większą sprawność funkcjonowania zaplecza technicznego oraz punktualność pociągów kursujących w województwie podlaskim.

Katarzyna Kozioł

Katarzyna Kozioł

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas