Remonty na białostockich pływalniach. Sprawdź, które z nich są już otwarte

2017.08.16 08:05
Białostockie pływalnie przechodzą modernizację. W środę będzie można skorzystać z obiektu znajdującego się przy ul. Mazowieckiej, jednocześnie mieszkańcy miasta zastaną zamknięte drzwi na basenie przy ul. Włókienniczej.
Remonty na białostockich pływalniach. Sprawdź, które z nich są już otwarte
Fot: Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji

To słodko-kwaśna wiadomość dla amatorów wodnego wypoczynku. W środę (16.08) Pływalnia Kameralna mieszcząca się przy ul. Mazowieckiej ponownie otwiera się. Zakończyły się tam prace modernizacyjne, które trwały od początku lipca. Na najmniejszej z trzech pływalni zarządzanych przez Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji wymieniono kanały oraz centrale wentylacyjne obsługujące halę basenową, zaplecze szatniowe i jacuzzi. Poza tym usunięte zostały zniszczone płytki ceramiczne okalające nieckę basenową i ułożone nowe o większej wytrzymałości i ścieralności. Łącznie remont kosztował ponad 400 tys. zł.

Do września obiekt ten będzie przeznaczony wyłącznie dla klientów indywidualnych. Zajęcia z aqua aerobiku czy rehabilitacji ruchowej zaczną się po wakacjach, ponieważ BOSiR wstrzymał wszelkie rezerwacje ze względu na prace na innych pływalniach, w tym na Pływalni Sportowej przy ul. Włókienniczej 4.

Wymieniony wyżej obiekt jest remontowany właściwie już od lipca, kiedy rozpoczęła się modernizacja instalacji wody basenu sportowego, dziecięcego (brodzika) i wanny SPA. Remontowane są także pomieszczenia socjalne ratowników i instruktorów. Ponadto wymieniona będzie część rurociągów. Przeprowadzony zostanie też serwis zjeżdżalni i wentylacji. Zaplanowano także odświeżenie ścian w pomieszczeniach, które tego wymagają. W przypadku Pływalni Sportowej szacowane koszty remontu wynoszą blisko 300 tys. zł.

Natomiast na Pływalni Rodzinnej przy ul. Stromej 1A trwają prace wykończeniowe. Rozbudowany obiekt - w nowej odsłonie - ma być białostoczanom udostępniony jesienią.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1198 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39