Reportaż o Białostockim Hospicjum dla Dzieci nagrodzony

2012.11.12 00:00
Znana białostocka reżyserka filmów dokumentalnych Beata Hyży-Czołpińska z TVP Białystok zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii „Autor najlepszego reportażu” na 19. Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych TVP S.A. (PiK19), który w tym roku odbył się w Krakowie.
Reportaż o Białostockim Hospicjum dla Dzieci nagrodzony
Fot: Fundacja Pomóż Im

Konkurs PiK ma już 16-letnią tradycję. Jest to jedno z najważniejszych przedsięwzięć TVP promujących dorobek regionalnych ośrodków telewizyjnych. Na konkurs, w którym wzięło udział ponad 80 dziennikarzy, do czterech konkursowych kategorii - „Najlepszy program informacyjny”, „Autor najlepszej relacji reporterskiej (w tym relacji na żywo)”, „Autor najlepszego reportażu” i „Autor najlepszego programu publicystycznego związanego z regionem” - nadesłano ponad 450 prac.

Jury w kategorii „Autor najlepszego reportażu" przyznało dwie pierwsze nagrody - właśnie Beacie Hyży-Czołpińskiej z TVP Białystok oraz Izoldzie Czmok-Nowak z TVP Katowice za reportaż „Drewniany”.

„Jest taka cierpienia granica...” to poruszająca opowieść o pacjentach białostockiego Hospicjum dla dzieci. Rozmowy nieuleczalnie chorego dziecka, rodziców i lekarza, ich rozważania, refleksje i lęki składają się na portrety ludzi, konfrontujących się codziennie ze śmiercią i definiujących każdego dnia pytania o sens życia. Przewodnikiem po granicach cierpienia jest doktor Dariusz Kuć.

Pierwszy Przegląd i Konkurs Dziennikarski Programów Regionalnych TVP (PiK1) miał miejsce w Warszawie w 1996 r., a w 2000 r. odbył się w Białymstoku. W sumie w jego ramach przyznano już ponad 300 nagród i wyróżnień.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

916 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39