Rezerwy Jagi pokonały kandydata do gry w I lidze

2021.01.30 15:22
Drugi garnitur Dumy Podlasia rozegrał kolejny mecz sparingowy. Podopieczni Wojciecha Kobeszki tym razem zmierzyli się z bardzo silnym przeciwnikiem, bo rywalem białostoczan były Wigry Suwałki. Spotkanie zakończyło się triumfem Jagi 2:0.
Fot: Wigry Suwałki

Pierwsze sparingowe starcia pokazują, że przygotowania III-ligowych rezerw Jagiellonii do rundy wiosennej idą w dobrym kierunku. Nie tak dawno Żółto-Czerwoni pokonali bowiem ŁKS 1926 Łomża (4:2) i KS Wasilków (6:0), a w sobotę (30.01), pod tzw. "balonem" przy ul. Elewatorskiej, drugi garnitur Jagi rozprawił się z Wigrami Suwałki, a więc zespołem, który jest w grze o awans do Fortuna I Ligi.

Ekipa ze stolicy Podlasia swoją pierwszą bramkę zdobyła po rzucie karnym podyktowanym za faul na Jakubie Płoszkiewiczu. Jedenastkę pewnie wykorzystał Mikołaj Wasilewski, czyli zawodnik reprezentujący w poprzednim sezonie właśnie barwy Wigier.

Kolejny gol padł już po przerwie. W 79. minucie pojedynku dobrze akcję ofensywną swojego zespołu rozprowadził Szymon Pankiewicz, który następnie zagrał futbolówkę do Kamila Sakowicza. Ten doskonałej okazji nie zmarnował, w efekcie czego Żółto-Czerwoni wygrali z suwalczanami 2:0.

Następny mecz sparingowy podopieczni Wojciecha Kobeszki rozegrają w przyszłą sobotę (6.02). Rywalem Jagi będzie tego dnia IV-ligowa Warmia Grajewo. Z kolei Wigry kontrolne starcie odbędą już w najbliższą środę (3.02). Zawodnicy trenowani przez Dawida Szulczka zmierzą się z Sokołem Ostróda.

Jagiellonia II Białystok - Wigry Suwałki 2:0 (1:0)
Bramki: Mikołaj Wasilewski 18k, Kamil Sakowicz 79

Jagiellonia II Białystok: (I połowa) Damian Węglarz - Kacper Żarejko, Jakub Płoszkiewicz, Patryk Czerech, Szymon Jarosz - Eryk Matus, Jakub Orpik, Mikołaj Nawrocki, Jan Pawłowski, Mikołaj Wasilewski - Hubert Karpiński, (II połowa) Hubert Gostomski - Szymon Pankiewicz, Michał Kosikowski, Jan Majsterek, Kamil Huczko - Jakub Jarmołowicz, Hubert Matras, Bartosz Bayer, Oskar Osipiuk, Krystian Maciejuk - Kamil Sakowicz

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch (46' Piotr Słowikowski) - Michał Orzechowski (46' Paweł Gierach), Bartosz Gużewski (46' Christian Suski), Adrian Piekarski (46' Łukasz Bogusławski; 86' Bartosz Gużewski), Adrian Karankiewicz (46' Filip Kozłowski), Daniel Liszka (46' Elso Brito) - Mateusz Sowiński (46' Jakub Kunicki), Bartłomiej Babiarz (61' Patryk Czułowski; 76' Mateusz Sowiński), Patryk Czułowski (46' Wojciech Łada), Czary Sauczek (46' Kacper Wełniak) - Kamil Adamek (46' Michał Żebrakowski)