Rezerwy Jagiellonii rozbiły Spartę Augustów. Dublet Mudrinskiego

2019.11.16 19:23
W ostatniej jesiennej kolejce IV ligi Jagiellonia II Białystok bardzo pewnie pokonała Spartę Augustów 5:0. W rozgrywanym przy ul. Elewatorskiej w spotkaniu wystąpiło kilku zawodników z pierwszej drużyny Dumy Podlasia.
Fot: akademia.jagiellonia.pl

13 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka - tak przedstawia się bilans Jagiellonii II Białystok po rundzie jesiennej podlaskiej IV ligi. Triumf numer 13 miał miejsce w sobotę (16.11). Tego dnia zespół prowadzony przez Wojciecha Kobeszkę i Jana Pawłowskiego rozbił na własnym terenie Spartę Augustów. Pojedynek zakończył się wynikiem 5:0, jednak tak naprawdę Żółto-Czerwoni mieli w tym meczu tyle okazji, że rezultat starcia spokojnie mógł być dwucyfrowy.

Strzelanie na obiekcie przy ul. Elewatorskiej rozpoczął Ognjen Mudrinski, który w początkowej fazie spotkania nie wykorzystał wprawdzie dwóch znakomitych szans na zdobycie gola, ale już później Serb wykazał się lepszą skutecznością. 28-latek wpisał się do protokołu w 25. i 36. minucie.

Następna połowa pojedynku rozpoczęła się od popisu Przemysława Mystkowskiego, który zdobył gole numer 3 i 4 dla podlaskiej drużyny, zaś wynik batalii, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem rywali, ustalił Kamil Huczko. Warto też dodać, że tuż przed trafieniem na 5:0 w poprzeczkę uderzył Mile Savković, a słupek obił Przemysław Chyrchała.

Podziałem punktów zakończył się za to bój juniorów starszych Jagiellonii. Młody zespół Dumy Podlasia zremisował u siebie z Wisłą Kraków 1:1, a jedynego gola dla białostoczan w tym spotkaniu zdobył Krzysztof Toporkiewicz, który skutecznie wykończył rzut karny. Trafienie dla gości - kilkanaście minut przed końcem rywalizacji - zanotował Kacper Wydra.

Należy dodać, że mecz ten rozegrany został w nowej hali pneumatycznej, która mieści się w ośrodku treningowym Jagiellonii przy ul. Elewatorskiej. To właśnie tam, pod tzw. balonem, piłkarze pierwszej drużyny (oraz akademii) będą mogli w zimowe miesiące szlifować swą formę bez względu na panującą za oknami aurę.

W połowie sezonu 2019/2020 juniorzy starsi Jagi plasują się w tabeli CLJ na lokacie numer 11. Jeżeli chodzi o rezerwy Dumy Podlasia, to te oczywiście przewodzą w IV-ligowej stawce.

Jagiellonia II Białystok - Sparta Augustów 5:0 (2:0)
Bramki: Ognjen Mudrinski 25, 36, Przemysław Mystkowski 49, 53, Kamil Huczko 90

Jagiellonia II Białystok: Sandomierski - Kadlec, Kwiecień (46' Gdowik), Czerech, Guilherme (71' Huczko), Wasilewski, Bayer, Polkowski, Poletanović (46' Savković), Mystkowski (62' Sakowicz), Mudrinski (46' Chyrchała)

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:1 (0:0)
Bramki: Krzysztof Toporkiewicz 61k - Kacper Wydra 74

Jagiellonia Białystok: Dziekoński - Żarejko, Krygier, Mazur, Murawski - Osipiuk, Bieliński (80' Latuszek) - Karpiński, Włodarczyk (75' Zyśk), Jarosz (83' Kapica) - Toporkiewicz