Rezerwy zagrały z rezerwami. Górą byli Legioniści

2022.05.14 16:47
W 32. kolejce III ligi (gr. I) doszło do bezpośredniego pojedynku rezerw Legii Warszawa z drugim garniturem Jagiellonii Białystok. Toczony w Urszulinie bój zwyciężyli gracze ze stolicy kraju, którzy pokonali Żółto-Czerwonych 4:1.
Fot: Jagiellonia Białystok

W piątek (13.05) naprzeciwko siebie stanęły pierwsze zespoły Legii oraz Jagiellonii, czyli te występujące w PKO Ekstraklasie, natomiast w sobotę (14.05) do walki o punkty przystąpiły III-ligowe rezerwy obu ekip.

Pierwszy gol podczas rozgrywanego w Urszulinie starcia padł w 28. minucie. Zdobył go Wiktor Kamiński, który skorzystał z błędu białostoczan w postaci zbyt krótkiego zagrania piłki do własnego bramkarza. Żółto-Czerwoni szybko jednak odpowiedzieli, bo niedługo po wznowieniu gry futbolówkę do siatki, oddając z bliska uderzenie głową, zapakował Hubert Karpiński, ale po zmianie stron na listę strzelców wpisywali się już tylko warszawianie. W 52. minucie szczupakiem wynik na 2:1 dla rezerw Legii zmienił Dawid Dzięgielewski, po czym ten sam zawodnik trafił też do bramki tuż przed końcem spotkania. W międzyczasie celne uderzenie zaprezentował również Bartosz Widejko, w efekcie czego drugi garnitur mistrzów Polski pokonał Jagiellonię II Białystok 4:1.

Wyjazdowa porażka oznacza, że na koncie Podlasian nadal jest 40 punktów. Taki dorobek pozwala zajmować w III-ligowej tabeli miejsce numer 11. Ostatnia w stawce jest Wissa Szczuczyn, która swój mecz rozegra w niedzielę (15.05). Rywalem podlaskiego beniaminka będzie Pelikan Łowicz.

Legia II Warszawa - Jagiellonia II Białystok 4:1 (1:1)
Bramki: Wiktor Kamiński 28, Dawid Dzięgielewski 52, 86, Bartosz Widejko 73 - Hubert Karpiński 32
Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Abramowicz - Majsterek, Dyszy, Czerech, Tabiś, Bayer, Wojciechowski, Pankiewicz, Bida, Karpiński, Wasilewski