Białystok Online

Aktualności

Robert Tyszkiewicz: "rząd powiedział tak dla S19"

2015.08.26 00:00
Robert Tyszkiewicz: "rząd powiedział tak dla S19"
Fot: JF

Dzisiaj rząd ogłosił nowy program budowy dróg krajowych, w którym znalazła się trasa S19 na całym przebiegu województwa podlaskiego.

- To jest wielki sukces, za który chciałem podziękować podlaskim samorządowcom, którzy od lat prowadzili działania na rzecz wprowadzenia tej drogi do programu budowy. A w tym decydującym momencie wspierali zainicjowaną przeze mnie akcję petycji do rządu o wpisanie drogi S19 na listę zadań priorytetowych - mówił poseł Robert Tyszkiewicz.

Polityk przypomniał też, że zapadły inne ważne decyzje dotyczące dróg.

- Mamy decyzję dotyczącą dokończenia budowy drogi S8 do 2018, mamy decyzję o budowie drogi S61 do 2023 - dodał Tyszkiewicz.

Droga krajowa S19 ma być budowana od 2018.

Zadowolony z decyzji rządu jest też wiceprezydent Białegostoku Adam Poliński, który uważa, że przyczyni się to do znacznego rozwoju nie tylko Białegostoku, ale i całego województwa.
- Może to być znaczący impuls rozwojowy - twierdzi Poliński.

Podczas akcji Roberta Tyszkiewicza "Tak dla S19" udało się zebrać kilkaset podpisów, które zostały przekazane pani premier Ewie Kopacz.
Zobacz też: Robert Tyszkiewicz organizuje akcję, która ma przyspieszyć budowę S19

Justyna Fiedoruk

Justyna Fiedoruk

justyna.f@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas