Rodzinna impreza z kiermaszem książek. Wiele z nich można kupić taniej

2016.05.08 08:27
Warsztaty dla dzieci, kiermasz ciekawych książek, przestrzenie do kreatywnej zabawy. Wszystkie te atrakcje czekają na odwiedzających Galerię Arsenał. Jeszcze w niedzielę (8.05) trwa tam Festiwal Książki Artystycznej dla Dzieci.
Rodzinna impreza z kiermaszem książek. Wiele z nich można kupić taniej
Fot: Anna Dycha

To impreza, która promuje książki mądre, o niebanalnej estetyce. Na kiermaszu prezentuje się ponad 25 małych i niezależnych wydawnictw, których książek w przeważającej większości nie można kupić w zwykłej księgarni. Są wśród nich m.in. Biała Wieża, Babaryba, Buka, Dwie Siostry, Ene Due Rabe, Hokus-Pokus, Ładne Halo, Poławiacze Pereł, Tako, Tatarak, Zakamarki, Widnokrąg.

W tym roku organizatorzy imprezy z Galerii Arsenał i Stowarzyszenia "Fabryka Bestsellerów" zwracają uwagę na kluczowy aspekt wizualnej strony każdej książki, który jednocześnie jest nośnikiem sensu - literę i typografię.

- Piękny papier, ciekawa czcionka, kolory i wpisywanie się w edytorskie trendy - to na pewno jest ważne - ocenia Iwona Wierzba z wydawnictwa Albus z Poznania, które jest także autorką. - Jednak książka musi być o czymś, musi mieć motyw przewodni.

Na stoisku wydawnictwa można znaleźć m.in. "Wstydliwą historię majtek dla prawie dorosłych", nominowaną do nagrody w konkursie Najlepsza Polska Książka dla Dzieci 2015. Nie brakuje też tych poświęconych jedzeniu - "Co jedzą ludzie?" - o potrawach na różnych kontynentach i "Gratka dla małego niejadka" - z przepisami na smaczne dania. Poznański Albus po raz drugi bierze udział w imprezie.

Podczas Festiwalu nie brakuje też różnego rodzaju warsztatów, w tym ilustratorsko-typograficznych. Podczas zajęć prowadzonych przez Martynę Štěpán-Dworakowską jedna ze ścian galerii pokryła się literami o różnych kształtach. Jak dawniej produkowano papier i książki? Dowiedzą się ci, którzy zajrzą do pomieszczenia ze starym warsztatem drukarskim, zaaranżowanym przez Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu. Organizatorzy przygotowali także specjalnie zaaranżowane przestrzenie do czytania i kreatywnej zabawy. Obejrzeć można również wystawę "Ilustrowany elementarz dizajnu, czyli 100 rzeczy narysowanych przez 25 ilustratorów".

Impreza potrwa w niedzielę (8.05) w godz. 11.00-18.00. W godz. 11.00, 12.00, 13.00, 15.00, 16.00 i 17.00 odbywają się warsztaty językowo-plastyczne (rejestracja nie obowiązuje). Wstęp na imprezę jest wolny. Patronujemy festiwalowi.

Program: Festiwal Książki Artystycznej dla Dzieci

O wystawie: Ilustrowany elementarz dizajnu, czyli 100 rzeczy narysowanych przez 25 polskich ilustratorów

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1538 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39