Rodzinny piknik z atrakcjami i poradami ekspertów moto

2013.06.22 00:00
Bezpieczne wakacje, czyli wszystko, o czym trzeba pamiętać zanim ruszymy samochodem na urlop. Pod takim hasłem rozpoczął się dwudniowy festiwal zorganizowany przez Centrum Motoryzacyjne MARTOM w Białymstoku.
Rodzinny piknik z atrakcjami i poradami ekspertów moto
Fot: Ł. Wiśniewski
Podczas rodzinnego festiwalu kierowcy chętnie korzystali z bezpłatnych badań diagnostycznych

Rodzinny Festiwal Motoryzacji, poświęcony jest w całości bezpieczeństwu podczas wakacyjnych podróży. Od soboty (22.06) plac przed Centrum Motoryzacyjnym Martom, przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku, został podzielony na trzy strefy tematyczne.

Spotkania z ekspertami zgromadzonymi w części "męskiej" pozwoliły przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie: jak bezpieczniej, taniej i wygodniej dowieźć rodzinę na wakacje. W tej części imprezy nie zabrakło porad na temat długich podróży oraz wymogów formalnych przy poruszaniu się autem w innych krajach. Kierowców posiadających liczną rodzinę zainteresował kącik wskazówek odnośnie efektywnego pakowania - podróż z wieloma bagażami może być przecież wygodna i bezpieczna. Specjaliści od opon promowali z kolei "eco driving". Dzięki fachowym radom przybyli na miejsce uczestnicy mogli poznać podstawowe zasady, których przestrzeganie sprawi, że jazda na wczasy może być nie tylko bezpieczniejsza, ale przede wszystkim tańsza.

W strefie dla pań odbywały się spotkania z wizażystkami i kosmetyczkami. Podczas eventu każda kobieta mogła poddać się metamorfozie swojego wyglądu pod hasłem "Piękna za kółkiem". Zmiany te obejmowały np. zrobienie bezpłatnego makijażu czy próbnego manicure. Organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych. W dedykowanej dla maluchów strefie dziecięcej, zaplanowano szereg atrakcji.

Dwudniowa impreza jest także dobrą okazją do skontrolowania swojego pojazdu. Kierowcy chętnie korzystali z darmowego badania geometrii nadwozia w 3D czy badania na ścieżce diagnostycznej.

- Bardzo fajna impreza. Ja sprawdziłem auto, a moje dzieci miały frajdę z zabaw - mówił Paweł Kozłowski, jeden z kierowców, który przyjechał na festiwal.

W niedzielę (23.06) dalszy ciąg imprezy. W tym dniu rozstrzygnięte zostaną konkursy: plastyczny skierowany dla dzieci, pod hasłem "Bezpieczne wakacje" i dla dorosłych, fotograficzny.

Szczegóły: Festiwal Motoryzacji "Bezpieczne wakacje"

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

804 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39