"Rogate derby" dla Tura. Niespodzianka była blisko

2020.11.29 09:35
Wielkie emocje i odwrócone losy spotkania w końcówce. II-ligowe derby pomiędzy Turem Basket Bielsk Podlaski a Żubrami Białystok nie zawiodły. Ostatecznie po komplet punktów sięgnęli koszykarze trenowani przez Kamila Zakrzewskiego.
Fot: Żubry Białystok

W tym sezonie, dosyć wyjątkowo, wyraźny faworytem "Rogatych derbów" był niepokonany jak do tej pory Tur. I choć faktycznie to będąca gospodarzem ekipa z Bielska Podlaskiego wyszła na początku spotkania na prowadzenie 6:0, to już później, przez niemal pół godziny zmagań, lepiej prezentowały się Żubry, które to w pewnym momencie wygrywały aż 52:39.

Pod koniec trzeciej kwarty białostoczanie wyraźnie spuścili jednak z tonu. Albo inaczej. To Tur w końcu wszedł na swój poziom prezentowany w obecnych rozgrywkach i koszykarze trenowani przez Kamila Zakrzewskiego najpierw dogonili swych rywali z regionu, a następnie wyszli na prowadzenie, które w ostatnich minutach starcia uległo powiększeniu, dlatego ostatecznie Tur wygrał z Żubrami 92:85.

W ekipie gospodarzy najlepiej wyglądał duet Łukasz Kuczyński, Przemysław Tradecki. Wspomniana dwójka rzuciła łącznie aż 52 punkty. Po stronie przyjezdnych mecz z niewiele gorszymi statystykami zakończyli Michał Bombrych oraz Arkadiusz Zabielski.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)
13. Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 8 9 1-7

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - Żubry Białystok 92:85 (25:30, 14:17, 21:18, 32:20)
KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Łukasz Kuczyński (26 pkt), Rafał Król (11 pkt), Filip Pruefer (8 pkt), Przemysław Tradecki (26 pkt), Aaron Weres (10 pkt), Marcin Marczuk (3 pkt), Paweł Lewandowski (8 pkt)
Żubry Białystok: Daniel Kamiński (5 pkt), Filip Nieroda (6 pkt), Michał Bombrych (23 pkt), Paweł Kosobudzki (0 pkt), Patryk Andruk (9 pkt), Arkadiusz Zabielski (23 pkt), Andrzej Misiewicz (17 pkt), Maciej Bębeniec (2 pkt)