Rozbój w biały dzień. 23-latek był bity trzonkiem od łopaty po głowie i całym ciele

2017.03.16 13:11
Siemiatyccy policjanci zatrzymali 29-latka podejrzewanego o rozbój. Podczas tego zdarzenia sprawca zaatakował swoją ofiarę w jej domu, bijąc i uderzając trzonkiem łopaty, po czym zabrał laptop, tablet oraz portfel i uciekł.
Rozbój w biały dzień. 23-latek był bity trzonkiem od łopaty po głowie i całym ciele
Fot: www.podlaska.policja.gov.pl

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (13.03) około godz. 16.00 w jednej z miejscowości w gminie Drohiczyn. Wtedy to 29-latek wszedł do domu, gdzie mieszkał 23-latek i tam go zaatakował.

Napastnik bił swoją ofiarę rękami i drewnianym trzonkiem łopaty po głowie i całym ciele. Następnie po przeszukaniu mieszkania zabrał laptop, tablet oraz portfel z dokumentami i uciekł.

Na skutek zdarzenia pokrzywdzony trafił do szpitala. Wskazał jednak wcześniej skierowanym na miejsce policjantom mężczyznę, który miał go napaść. Funkcjonariusze od razu rozpoczęli jego poszukiwania. Jeszcze tego samego dnia podejrzewany o ten czyn 29-latek wpadł w ręce mundurowych w Siemiatyczach, gdy jechał samochodem.

Zaskoczony mężczyzna przyznał się do rozboju i usłyszał związany z nim zarzut. Natomiast w środę (15.03) na wniosek siemiatyckich policjantów i prokuratora, decyzją sądu, który dalej zajmie się sprawą, podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu teraz kara od 3 do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1236 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39