Rozbudowa szkoły zakończona. Inwestycja pochłonęła 3,5 mln zł

2023.01.20 16:56
Szkoła Podstawowa w Jabłonce Kościelnej zyskała część przedszkolną i biblioteczną. Niebawem ruszy również żłobek.
Rozbudowa szkoły zakończona. Inwestycja pochłonęła 3,5 mln zł
Fot: Paweł Krukowski / UMWP

W ramach prac Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej została powiększona o część przedszkolną i biblioteczną. Oficjalne oddanie do użytku nowych budynków odbyło się w piątek (20.01).

– Takie przedsięwzięcia to kwintesencja samorządności. Jesteśmy przecież po to, żebyśmy stwarzali dzieciom i dorosłym mieszkańcom tych mniejszych miejscowości lepsze warunki do rozwoju, do pracy i do nauki - powiedział Marek Malinowski, odpowiedzialny w zarządzie województwa podlaskiego m.in. za edukację.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej jest jedyną publiczną placówką oświatową na terenie gminy. Do nowych budynków zostaną przeniesione: przedszkole i biblioteka szkolna. Znajdzie się tam też gminna biblioteka publiczna, sala na potrzeby klubu seniora i pierwszy w gminie publiczny żłobek.

– Zainteresowanie żłobkiem jest bardzo duże, ludzie dopytują, dzwonią. Na razie mamy czternaście miejsc, ale jeśli będzie taka potrzeba, to utworzymy dodatkową grupę – zswierdził wójt gminy Wysokie Mazowieckie Krzysztof Krajewski.

Z kolei dyrektor placówki Sławomir Wójcicki uważa, że była to bardzo potrzebna inwestycja.

– Mamy wprawdzie niż demograficzny, dzieci jest mniej, ale przecież oczekiwania społeczne rosną – podkreślał. – Teraz mamy przepiękne, znakomicie wyposażone biblioteki: publiczną i szkolną. Wprawdzie jeszcze książki nie są ustawione, ale zrobimy to w czasie ferii – dodał Sławomir Wójcicki.

Obecnie w szkole uczy się 165 uczniów. Do nowego przedszkola z dotychczasowej siedziby zostaną wkrótce przeniesione przedszkolaki, których jest 52. Niebawem ruszy też żłobek.

Całość inwestycji to koszt ponad 3,5 mln zł, z czego 600 tys. zł pochodzi z budżetu województwa podlaskiego. Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gmina Wysokie Mazowieckie otrzymała ponad 2,7 mln zł, a 80 tys. dołożyła z własnego budżetu.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1316 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39