Rozdano doroczne nagrody. Kto jest "Najlepszym Sportowcem"?

2023.06.29 13:37
Prezydent Białegostoku przyznał doroczne nagrody sportowe za wysokie wyniki uzyskane we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym w 2022 r. Wyróżnienia powędrowały do 8 osób.
Rozdano doroczne nagrody. Kto jest "Najlepszym Sportowcem"?
Fot: Dawid Gromadzki/UM Białystok

Władze miasta przyznały nagrody finansowe za wysokie wyniki sportowe w takich kategoriach jak: "Najlepszy Sportowiec", "Najlepszy Młody Sportowiec" i "Najlepszy Trener". W pierwszej z nich wyróżnieni zostali Paweł Arciszewski (kolarstwo), Natalia Maliszewska (short track), Sylwia Szczerbińska (kajakarstwo) oraz Aleksander Kitewski (kajakarstwo).

- Gratuluję wam wspaniałych osiągnięć i dziękuję za to, że poprzez swoje sukcesy i sportową postawę przyczyniacie się do godnego promowania Białegostoku w kraju i na świecie - powiedział podczas spotkania z zawodnikami prezydent Tadeusz Truskolaski.

Jeżeli chodzi o pozostałe kategorie, to tytułem "Najlepszego Młodego Sportowca" uhonorowani zostali Michał Niewiński (short track) oraz Michał Chojnowski (strzelectwo sportowe), a mianem "Najlepszego Trenera" mogą pochwalić się Michał Mróz (trener kajakarstwa w Spółdzielczym Klubie Sportowym Cresovia) i Urszula Kamińska (trener short track w ŁKS-ie Juvenia Białystok).

Statuetki i listy gratulacyjne wręczył laureatom prezydent Tadeusz Truskolaski. Pula nagród do podziału wyniosła 74 tys. zł.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1482 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39