Rozdano niemal 4 mln zł z PFRON-u. Na remonty 5 szkół

2023.04.24 14:46
Na dostosowanie budynków służących rehabilitacji do potrzeb osób z niepełnosprawnościami miasto Białystok otrzyma 3,3 mln zł. Ponadto 500 tys. zł trafi do Łomży.
Rozdano niemal 4 mln zł z PFRON-u. Na remonty 5 szkół
Fot: Marcin Jakowiak / UM Białystok
Zespół Szkół Gastronomicznych w Białymstoku przejdzie remont

Dzięki dotacjom Miasto Białystok rozpocznie remonty i rozbudowy czterech placówek: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Białymstoku, V Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, Zespołu Szkół Gastronomicznych w Białymstoku oraz budowę budynku przy Zespole Szkół Nr 16 w Białymstoku.

Z kolei Miasto Łomża przebuduje budynek Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Marii Skłodowskiej Curie 5 w Łomży. Na ten cel zarząd województwa podlaskiego przekazał 500 tys. zł.

Tegoroczna pula środków z PFRON, którymi dysponuje samorząd województwa, wyniosła łącznie 13,4 mln zł. Z tego ponad 9,1 mln zł sejmik województwa przekazał na działanie ośmiu zakładów aktywności zawodowej, za co odpowiedzialny jest Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku. Z kolei 500 tys. zł trafiło do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Białymstoku na zlecenie zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami fundacjom i organizacjom pozarządowym.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1477 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39