Rozegrano II rundę Kartingowego Grand Prix Białegostoku

2017.05.28 12:46
Filip Kozłowski i Arkadiusz Grygoruk wygrali II rundę Kartingowego Grand Prix Białegostoku. Pierwszy zwyciężył w kategorii Max, drugi nie miał sobie równych w kategorii Senior.

W II rundzie białostockiej imprezy – polegającej na ściganiu się w gokartach – wzięli udział tylko mieszkańcy stolicy Podlasia. Choć w porównaniu do inauguracyjnego wyścigu obsada nie była tak zróżnicowana (wtedy startowali także zawodnicy z Łodzi, Warszawy czy Wrocławia), to jednak nie znaczy, że poziom zawodów był niższy. Wręcz przeciwnie. Najlepszy uczestnik kategorii Senior – Arkadiusz Grygoruk – wygrał bowiem rywalizację, ustanawiając nowy rekord okrążenia toru na poziomie 21.971 sekundy. Tuż za nim uplasował się Piotr Sacharczuk, natomiast najniższy stopień podium przypadł Błażejowi Gajdzie.

Arkadiusz Grygoruk prowadzi aktualnie w klasyfikacji generalnej, gdyż również przed miesiącem zajął on wysokie 2. miejsce.

Zmagania w kategorii Max podczas sobotniej (27.05) imprezy wygrał kolejny zawodnik, który podczas I rundy znalazł się na podium, a więc Filip Kozłowski. Inauguracyjny wyścig ukończył on na 3. lokacie.

Kartingowe Grand Prix Białegostoku, na które składa się 6 rund, rozgrywane jest na torze Sadkarting mieszczącym się przy Szosie Knyszyńskiej, a więc na największym i najdłuższym tego typu obiekcie w naszym regionie.

Patronem medialnym wydarzenia był BiałystokOnline.